DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Lublin. Szkolenie "Techniki poznawczo-behawioralne w pracy z trudnym uczniem"

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli „Adesse”, działająca przy Stowarzyszeniu JESTEM, zaprasza na szkolenie "Techniki poznawczo-behawioralne w pracy z trudnym uczniem", które odbędzie się 15 grudnia 2012 w Lublinie. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Wiesław Talik

2012-11-15, 13.12

Podejście behawioralne zakłada, ze zachowania jednostki są wynikiem procesu uczenia się. Techniki behawioralne mają na celu eliminowanie zachowań niepożądanych np. agresywnych i zastąpienie ich zachowaniami pożądanymi. Techniki takie jak np. zasada Premacka czy time out pozwalają na efektywną prace z uczniem, u którego można zaobserwować zachowania impulsywne, agresywne czy autoagresywne. Jednocześnie systemy żetonowe i ich modyfikacje umożliwiają skuteczne zmotywowanie do pracy i wysiłku poszczególnych uczniów, jak i całej klasy.

Program szkolenia:

  • Podstawowe zagadnienia dotyczące technik poznawczo-behawioralnych
  • Kim jest trudny uczeń?
  • Tworzenie indywidualnych i grupowych systemów motywacyjnych
  • Wykorzystanie technik behawioralnych w pracy z uczniem ze impulsywnym, agresywnym, autoagresywnym
  • Zachowania trudne i jak sobie z nimi radzić?

Szkolenie prowadzone będzie przez mgr Małgorzatę Marię Kulik, psychologa, socjologa, doktorantkę w Instytucie Psychologii KUL, w Katedrze Psychologii Rehabilitacji oraz pracownika naukowego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie NPDN „Adesse” przy ul. Nałkowskich 107/3u w Lublinie, w dniu 15 grudnia 2012 r. Zajęcia potrwają 6 godzin dydaktycznych (niedziela od 9.00 do 14.00).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 90 zł/os. (Cena zawiera: 6h dydaktycznych zajęć, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, zaświadczenie ukończenia szkolenia).

Zapisy na naszej stronie internetowej: http://www.jestem.org.pl/zapisy-na-szkolenia,185.html

Zapraszamy.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

miejsce: Lublin
data wydarzenia: 2012-12-15
organizator: Stowarzyszenie JESTEM
www: http://www.jestem.org.pl 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.