Przejdź do treści głównej

Lublin. Szkolenie "Techniki poznawczo-behawioralne w pracy z trudnym uczniem"

autor(ka): Wiesław Talik
2012-11-15, 13:12
płatne
archiwalne
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli „Adesse”, działająca przy Stowarzyszeniu JESTEM, zaprasza na szkolenie "Techniki poznawczo-behawioralne w pracy z trudnym uczniem", które odbędzie się 15 grudnia 2012 w Lublinie. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Podejście behawioralne zakłada, ze zachowania jednostki są wynikiem procesu uczenia się. Techniki behawioralne mają na celu eliminowanie zachowań niepożądanych np. agresywnych i zastąpienie ich zachowaniami pożądanymi. Techniki takie jak np. zasada Premacka czy time out pozwalają na efektywną prace z uczniem, u którego można zaobserwować zachowania impulsywne, agresywne czy autoagresywne. Jednocześnie systemy żetonowe i ich modyfikacje umożliwiają skuteczne zmotywowanie do pracy i wysiłku poszczególnych uczniów, jak i całej klasy.

Program szkolenia:

  • Podstawowe zagadnienia dotyczące technik poznawczo-behawioralnych
  • Kim jest trudny uczeń?
  • Tworzenie indywidualnych i grupowych systemów motywacyjnych
  • Wykorzystanie technik behawioralnych w pracy z uczniem ze impulsywnym, agresywnym, autoagresywnym
  • Zachowania trudne i jak sobie z nimi radzić?

Szkolenie prowadzone będzie przez mgr Małgorzatę Marię Kulik, psychologa, socjologa, doktorantkę w Instytucie Psychologii KUL, w Katedrze Psychologii Rehabilitacji oraz pracownika naukowego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie NPDN „Adesse” przy ul. Nałkowskich 107/3u w Lublinie, w dniu 15 grudnia 2012 r. Zajęcia potrwają 6 godzin dydaktycznych (niedziela od 9.00 do 14.00).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 90 zł/os. (Cena zawiera: 6h dydaktycznych zajęć, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, zaświadczenie ukończenia szkolenia).

Zapisy na naszej stronie internetowej: http://www.jestem.org.pl/zapisy-na-szkolenia,185.html

Zapraszamy.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Stowarzyszenie JESTEM
Miejsce: Lublin
Data wydarzenia: 2012-12-15
Organizator:

Stowarzyszenie JESTEM

Www:

http://www.jestem.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • rozwój zawodowy