Przejdź do treści głównej

„Kultura i Seniorzy”

autor(ka): Emilia Wolf
2011-12-15, 14:52
archiwalne
Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza 19 grudnia 2011 (poniedziałek) o godz. 14.00 na seminarium poświęcone seniorom i kulturze. Przedświąteczne spotkanie będzie okazją do zapoznania się z ofertą ciekawych warsztatów dla osób 50+, obejrzeniem wystaw rękodzieła czy wysłuchania recitalu gitarowego Ryszarda Słowickiego.

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi na możliwości aktywizacji seniorów poprzez wykorzystanie oferty kulturalnej miasta oraz zaprezentowanie przedsięwzięć szczecińskich organizacji działających dla i z osobami 50+.

Seminarium otworzy prezentacja Doroty Kowalewskiej (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie) poświęcona roku 2012, który został ogłoszony Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się jak działa Akademia Seniora oraz co oferuje Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku i Akademia Aktywnego Seniora.

Zalety książek mówionych, czyli audiobooków przedstawi Janina Mazurkiewicz-Frontczak z Książnicy Pomorskiej (Oddział Książki Mówionej).

W trakcie seminarium będzie można zobaczyć wystawę rękodzieła Domu Pomocy Społecznej – Stowarzyszenie Złoty Wiek oraz Marioli Badowskiej, studentki kulturoznawstwa. Akademia Aktywnego Seniora pokaże prace, które powstały podczas zajęć Pracowni Ceramiki Pomorskiej. Kino Helios przedstawi repertuar dla osób 50+.

Przemysław Głowa, znany szczeciński przewodnik, podczas prezentacji „Szczecin na nowo: zabytkowo i książkowo” pokrótce opowie jak zmieniało się miasto na przełomie lat.

Podczas trwania seminarium będzie można wziąć udział w świątecznej loterii.

Seminarium „Kultura i Seniorzy” to również dobra okazja do zwrócenia uwagi na zdrowie i urodę. Podczas spotkania będzie można zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru. Charakteryzatorka Joanna Brzezińska doradzi uczestniczkom w sprawach makijażu, a o korzystnych właściwościach herbat i ziół opowie przedstawiciel sklepu „Lawenda”. Dodatkowo uczestnicy seminarium będą mogli zapoznać się ze specjalną ofertą biura podróży Jaguar Travel, skierowaną do seniorów.

Seminarium zakończy gitarowy recital Ryszarda Słowickiego.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Szczeciński Inkubator Kultury
Miejsce: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: 2011-12-19
Organizator:

Szczeciński Inkubator Kultury

Adres:

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

0914243117

E-mail:

biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Www:

http://www.inkubatorkultury.szczecin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • seniorzy