Przejdź do treści głównej

Ogólnopolski Zjazd Inkubatorów Kultury w Szczecinie

autor(ka): Kinga Rabińska
2011-11-03, 18:53
archiwalne
Jak stworzyć miasto kreatywne? Czy kulturę należy wspierać i czym są inkubatory kultury? Na te pytania będą się starali odpowiedzieć uczestnicy pierwszego Ogólnopolskiego Zjazdu Inkubatorów Kultury, który w dniach 24-25 listopada br. odbędzie się w siedzibie Szczecińskiego Inkubatora Kultury

Organizowany przez Szczeciński Inkubator Kultury Ogólnopolski Zjazd Inkubatorów Kultury to wydarzenie wyjątkowe. Jest to pierwsze tego typu spotkanie, w całości dedykowane tym instytucjom kultury. Dla uczestników będzie ono doskonałą okazją do zapoznania się z ideą inkubatorów kultury, dla ich przedstawicieli - przestrzenią do wymiany wiedzy, doświadczenia i pomysłów.

Ogólnopolski Zjazd Inkubatorów Kultury rozpocznie się 24 listopada spotkaniem roboczym przeznaczonym dla reprezentantów instytucji kultury, podczas którego omówione zostaną możliwe wspólne obszary działań. Z kolei dzień drugi (25 listopada) będzie okazją
do zapoznania się z ideą działania Szczecińskiego Inkubatora Kultury oraz wybranych organizacji pozarządowych. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się więcej nt. inkubatorów kultury z całej Polski, m.in. Fabryki Sztuki z Łodzi i warszawskiego Centrum Szpitalna. Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać wystąpienia dr Macieja Kowalewskiego pt. Za dużo czy za mało podmiotów kultury?, a także wziąć udział w panelu eksperckim pn. Stymulacja czy eksploracja - jak stworzyć miasto kreatywne?, do którego zaproszeni zostali m.in. Hanna Hanć z Akademii Sztuki, Piotr Jankowski z Północnej Izby Gospodarczej, Andrzej Smoliński z Biura Promocji i Informacji Miasta Szczecin i Sylwia Bąkowska z Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizacje pozarządowe będą mogły wziąć udział w warsztacie Strategia rozwoju organizacji, a Zjazd zakończy spotkanie w Kafe Kultura przy al. Wojska Polskiego 64.

Ogólnopolski Zjazd Inkubatorów Kultury ma na celu integrację środowisk wspierających organizacje pozarządowe działające w sektorze kultury oraz stworzenie optymalnych warunków dla dialogu i współpracy. Spotkanie ma stanowić także oficjalne otwarcie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, który został powołany przez Miasto Szczecin 1 września br. Obecnie zrzesza dwanaście organizacji pozarządowych działających w sektorze kultury, które otrzymują zarówno wsparcie infrastrukturalne, jak i merytoryczne. Oprócz tego Inkubator wspiera organizacje zewnętrzne, grupy nieformalne oraz osoby indywidualne.

Więcej informacji: www.inkubatorkultury.szczecin.pl.

Patroni medialni: TVP Szczecin, PR Szczecin. Organizatorzy: Szczeciński Inkubator Kultury, Urząd Miasta Szczecin


Pliki do pobrania

LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Szczeciński Inkubator Kultury
Miejsce: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: od 2011-11-24 do 2011-11-25
Organizator:

Szczeciński Inkubator Kultury

Adres:

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

91 424 31 17

Faks:

91 421 02 04

E-mail:

krabinska@mediadizajn.pl

Www:

http://www.inkubatorkultury.szczecin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • organizacje wspierające