Przejdź do treści głównej

Szczecin. Dni Otwarte Inkubatora Kultury

autor(ka): Emilia Wolf
2011-10-05, 18:01
archiwalne
8 października (sobota) Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Dniach Otwartych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie Inkubatora (al. Wojska Polskiego 90). W trakcie sobotniego wydarzenia będzie można dowiedzieć się o możliwościach współpracy, wydarzeniach i działaniach zaplanowanych przez Inkubator do końca 2011 r.

Dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji: Big Swap Party vol. 6, projekcje filmów Stowarzyszenia Kamera, warsztaty z pozyskiwania funduszy na działalność NGO, warsztaty dla dzieci z Pajdokracji, wernisaż Małgorzaty Goludy. Gdy dopisze pogoda, na chodniku przed siedzibą Inkubatora, będzie można wspólnie z Fundacją „Odra Zoo” malować logo Inkubatora.

Dni Otwarte Inkubatora rozpoczną się o godz. 10 imprezą Big Swap Party vol. 6, która polega na tym, że jej uczestnicy wymieniają się ubraniami, akcesoriami, biżuterią, książkami czy płytami. To znakomita okazja, aby uporządkować szafę po lecie i zdobyć modowe perełki. Aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się na stronie www.mediadizajn.pl – wstęp za symboliczną złotówkę lub kwiatka w doniczce, który przyozdobi siedzibę Inkubatora.

W trakcie wydarzenia Stowarzyszenie Aloha Szczecin zadba o oprawę artystyczną imprezy: zagrają szczecińscy producenci Brain Grain i Krypton, a w przestrzeni Inkubatora pojawią się prace uczestników projektu Trans:motion oraz projekty wzornicze Kamili Popławskiej. Ponadto każdy, kto zabierze ze sobą aparat fotograficzny będzie mógł uczestniczyć w akcji „Poznaj swoją lustrzankę!” i zostanie przeszkolony przez fotografów Aleksandrę Kubiak i Danielę Swobodę.

Stowarzyszenie Kamera o godz. 12 zaprasza do kina na projekcję swoich filmów. Widzowie będą mogli zobaczyć, m.in. film „tu i teraz”, który powstał podczas tegorocznego przystanku Woodstock czy dokument „Trening życia”.

Nie zabraknie również atrakcji skierowanych do najmłodszych, dla których przygotowano warsztaty z Pajdokracji. „Kształt Kultury – Warsztaty Twórcze” to projekt, który polega na tworzeniu przez dzieci form przestrzennych i obrazów z wielu różnorodnych materiałów plastycznych i recyklingowych (zapisy: ).

Klubokawiarnia „Odra Zoo” zaprasza do degustacji tradycyjnych, wegetariańskich dań meksykańskich. W menu: zupa „frijoles de la olla”, quesadilla, flan, kawa meksykańska oraz orchata – napój ryżowy. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany w całości na cele statutowe Fundacji „Odra Zoo”.

W trakcie Dni Otwartych zostanie otwarty Kiosk, czyli punkt informujący o wydarzeniach i działaniach Inkubatora do końca 2011 r. Zainteresowani wezmą udział w warsztacie  „Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na działalność NGO w sektorze kultury – strategie na najbliższe miesiące” prowadzonym przez Roberta Bartłomiejskiego (zapisy: ).

Szczeciński Inkubator Kultury zaprasza do udziału w kampanii „Zamień Odpady na Kulturalne Wypady”. W sobotę na Jasnych Błoniach (parking przy ul. Piotra Skargi) między godziną 10.00 i 14.00 będzie można wziąć udział, m.in. w projekcie „Zabawka ze skrawka”.

Dni Otwarte w siedzibie Inkubatora zakończy o godz. 16.00 wernisaż Małgorzaty Goludy „Sprawiedliwość”.

Wydarzenie odbywa się przy współpracy: Stowarzyszenia Aloha Szczecin, Stowarzyszenia Kamera, Fundacji „Odra Zoo”, Federacji Zielonych GAJA,  duetu animatorskiego Niedzielne Artystki (Karolina Machowicz – Pajdokracja, Joanna Wojtarowicz – Stowarzyszenie Etnosfera).

Dni otwarte Inkubatora odbywają się w ramach akcji Szczecin wita Studentów.

Program:

10.00 – 14.00 Big Swap Party vol.6 (w ramach kampanii „Zamień odpady na kulturalne wypady”)
12.00 – 13.00 Projekcje filmów i klipów wyprodukowanych przez Stowarzyszenie Kamera        (filmy: „tu i teraz”, „Trening życia” „Fange lite”)
11.00 – 13.00 „Kształt Kultury – Warsztaty Twórcze” zajęcia dla dzieci w przedziale wiekowym 5-10 lat (warsztaty płatne)
11.00 – 15.00 Warsztat „Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na działalność NGO w sektorze kultury – strategie na najbliższe miesiące” ()
10.00 – 17.00 Działania fundacji „Odra Zoo” (degustacja tradycyjnych dań meksykańskich i malowanie logo)
10.00 – 14.00 „Zabawka ze skrawka” – akcja w ramach kampanii „Zamień odpady na kulturalne wypady”
16.00 – 17.00  Wernisaż „Sprawiedliwość” Małgorzaty Goludy

Dni Otwarte Inkubatora Kultury:
8 października (sobota)
godz. 10.00 – 17.00
al. Wojska Polskiego 90


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Inkubator Kultury
Miejsce: Szczeciński Inkubator Kultury, al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: 2011-10-08
Organizator:

Szczeciński Inkubator Kultury

Adres:

al. Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

91 424 31 17

Faks:

91 421 0204

E-mail:

biuro@inkubatorkultury.szczecin.pl

Www:

http://www.inkubatorkultury.szczecin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • rozrywka