Przejdź do treści głównej

Aukcja bezdomnych kotów w Krakowie

autor(ka): Joanna Wydrych
2010-02-01, 12:00
archiwalne
Szukam domu.
Cotygodniowa aukcja kotów uratowanych przez Fundację Zwierzęta Krakowa odbywa się w weekendy w centrum Handlowym M1 (Kraków, Al. Pokoju 67) - przed sklepem zoologicznym.

Koty można zobaczyć i adoptować w soboty w godzinach 10 - 17 oraz w niedziele w godzinach 12 - 17. Adopcja jest bezpłatna - chętni mogą wesprzeć datkami działania Fundacji.

Fundacja „Zwierzęta Krakowa” powstała w maju 1994 r. Jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000099438. Od lutego 2007r. ma status Organizacji Pożytku Publicznego, na którą można oddać 1% podatku.

Celem Fundacji jest szeroko pojęta pomoc bezdomnym zwierzakom, głównie kotom i ograniczenie skali ich bezdomności. Fundacja dzięki rozbudowanej sieci wolontariuszy dociera z pomocą do wolno żyjących na terenie Krakowa kotów – są one dokarmiane, sterylizowane, leczone. Fundacja prowadzi akcje propagujące sterylizację jako najefektywniejszą metodę walki z kocią bezdomnością. Często można zaobserwować wrogi stosunek do kotów piwnicznych, zamykanie przed nimi okienek do piwnic, płoszenie ich i przepędzanie. Zapomina się o tym, że koty pełnią w blokach funkcje sanitarne, chroniąc lokatorów przed gryzoniami. Z reguły niechęć do kotów narasta, gdy na danym terenie jest ich za dużo. Koty rozmnażają się w postępie geometrycznym, stąd konieczność ich sterylizacji

Koty gotowe do adopcji Fundacja wystawia na aukcjach na allegro.pl, ich zdjęcia można również zobaczyć na poniższych portalach:

http://www.e-zwierzak.pl/

http://www.cafeanimal.pl

http://www.zwierzaki.org/

http://www.adopcjakota.pl/

http://www.nasiprzyjaciele.pl/

http://www.adopcje.org/

http://www.koty.org.pl/

http://www.koty.pl/

http://www.miau.pl

http://zwierzakiwkrakowie.blox.pl/html

Kontakt do Fundacji: tel. (012) 6549609, strona Fundacji: www.zwierzetakrakowa.pl.

Osoby związane z Fundacją działają wolontaryjnie. Fundacja nie prowadzi biura ani nie zatrudnia pracowników. Wszystkie wydatki Fundacja pokrywa z datków wrzucanych do puszek stojących w niektórych lecznicach weterynaryjnych i sklepach, z indywidualnych wpłat na konto oraz 1%.

Fundacja Zwierzęta Krakowa jest członkiem Światowej Organizacji Ochrony Zwierząt (WSPA) w Londynie.

Serdecznie zapraszamy!


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja "Zwierzęta Krakowa"
Miejsce: Kraków
Data wydarzenia: od 2010-02-06 do 2010-02-07
Organizator:

Fundacja "Zwierzęta Krakowa"

Adres:

Kraków ul. Chrzanowskiego 42,

Tel.:

(012) 654 96 09

Faks:

(012) 654 96 09

E-mail:

zwierzeta_krakowa@yahoo.com

Www:

http://www.zwierzetakrakowa.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • inicjatywy oddolne
  • zwierzęta