Przejdź do treści głównej

Nowe przedsięwzięcia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami "Fauna" w Rudzie Śląskiej

autor(ka): Małgorzata Pietrzyk
2007-10-04, 11:32
archiwalne
4 października 2007 roku, z okazji Światowego Dnia Zwierząt, rusza zorganizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals” i World Society for Protection of Animals kampania pod hasłem „Adoptując mnie, ratujesz mi życie”.
Akcja, trwająca przez cały październik, ma zachęcić ludzi, noszących się z zamiarem rozszerzenia swoich rodzin o uroczego czworonoga, do odwiedzenia schronisk i przyjęcia pod swój dach jednego z ich podopiecznych.

Kilkadziesiąt placówek przyjmujących bezdomne zwierzęta zgłosiło chęć uczestnictwa w przedsięwzięciu. Jedną z nich jest rudzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Fauna”. TOZ „Fauna” w Rudzie Śląskiej równocześnie przygotowuje się do realizacji programu edukacyjnego pn. „Ale człowiek o tym nie wie…”.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone zajęcia dla przedszkolaków z Rudy Śląskiej z zakresu edukacji ekologicznej dotyczącej humanitarnego traktowania zwierząt. Bezpośrednim efektem zajęć będzie deklaracja udziału placówki przedszkolnej w miejskim konkursie „Zostań przyjacielem Fauny”. Program zakłada odwiedzenie wszystkich ponad trzydziestu rudzkich placówek przedszkolnych w celu przeprowadzenia zajęć edukacyjnych, podczas których dzieci m. in. wysłuchają bajki: „Ale człowiek o tym nie wie…” i obejrzą kilkunastominutowy film: „Psie żale” nagrany na potrzeby schroniska. Każda placówka otrzyma materiały edukacyjne i promocyjne, w tym: plakaty, ulotki, plansze, foldery.

Oficjalna inauguracja Programu nastąpi w październiku – miesiącu poświęconym ochronie zwierząt. Zapowiedziany wówczas konkurs dla rudzkich przedszkoli pn. „Zostań przyjacielem Fauny” trwać będzie do końca maja 2008. Warunkiem udziału placówki przedszkolnej w tym przedsięwzięciu będzie:

1) udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez realizatorów Programu na terenie danego przedszkola,

2) wizyta przedszkolaków wraz z opiekunami w schronisku dla bezdomnych zwierząt TOZ „Fauna” w Rudzie Śląskiej,

3) terminowe nadesłanie prac na konkurs plastyczny pn. „Nasi bracia mniejsi”.

Przyznanie wyróżnień: „Przyjaciel Fauny” oraz wręczenie nagród za najciekawsze prace plastyczne odbędzie się w sali Miejskiego Centrum Kultury podczas uroczystej imprezy pod patronatem Prezydenta Miasta w czerwcu 2008. Realizacji Programu towarzyszyć będą działania promocyjne z udziałem mediów lokalnych nagłaśniające problematykę humanitarnego traktowania zwierząt. Program finansowany będzie ze środków Miasta Ruda Śląska i prywatnych sponsorów.

Kolejnym przedsięwzięciem rudzkiej "Fauny" jest realizowana wraz z Szkołą Podstawową Sportową nr 15 w Rudzie Śląskiej - Halembie II edycja konkursu pn. "M1 dla Gapcia". Konkurs adresowany jest do uczniów rudzkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Szkoła Podstawowa Sportowa nr 15 z Klasami Integracyjnymi od lat wspiera zwierzaki ze schroniska. Dzięki organizowanym zbiórkom darów rzeczowych azyl przy ulicy Bujoczka wzbogaca się o koce, miski, suchą karmę oraz co najbardziej istotne: nowe budy dla psiaków. Jako że potrzeby schroniska przewyższają możliwości jednej placówki oświatowej, szkolna społeczność „Piętnastki" zwróciła się z apelem do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta o wsparcie działań pomocowych na rzecz rudzkiego schroniska. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie budy dla pieska, a następnie przekazanie jej do schroniska TOŻ „Fauna" w Rudzie Śląskiej w terminie od 15 października 2007. do 15 czerwca 2008.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Miejsce: Ruda Śląska
Data wydarzenia: od 2007-10-04 do 2008-06-30
Organizator:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna" w Rudzie Śląskiej

Adres:

ul. Bujoczka Ruda Śląska, 41-700 ,

Tel.:

(32) 24-80-362, 501 215 284

E-mail:

schronisko@fauna.rsl.pl

Www:

http://www.fauna.rsl.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • zwierzęta