Adamkowo. Otwarcie Ptasiej Wioski
autor(ka): Karol Gutsze
W Adamkowie, na skraju Krajny i Borów Tucholskich, powstaje przydrożne Muzeum Ptaka składające się z figuratywnych rzeźb ludowych i z abstrakcyjnych rzeźb współczesnych. 25 lipca odbędzie się jego uroczyste otwarcie, połączone z wieloma atrakcjami.

Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa serdecznie zaprasza w sobotę 25 lipca 2009 r. do Adamkowa na uroczyste otwarcie Ptasiej Wioski.

W ramach otwarcia można będzie podziwiać nie tylko przydrożne Muzeum Ptaka, składające się z trzech wielkoformatowych rzeźb wykonanych przez artystów ludowych i pięciu rzeźb wykonanych na plenerach przez studentów ASP w Krakowie, lecz także wystawy malarskie i fotograficzne oraz zbudowane przez dzieci latawce. Nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie rzeźby Św. Franciszka. Dodatkowe atrakcje zapewni zespół sygnalistów myśliwskich wraz z towarzyszącymi im sokolnikami, a uzdolniona artystycznie młodzież zaprezentuje swoje umiejętności na scenie. Uroczystość zakończy się zabawą wiejską z muzyką na żywo.

Szczegółowy program (plakat .pdf)

Dodatkowe informacje: www.adamkowo.tuchola.pl

Uroczystość współfinansowana jest przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminę Kęsowo oraz Powiat Tucholski w ramach projektu "Kultura na co dzień - Ptasia Wioska Adamkowo".

organizator: Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa
adres: Pamiętowo 16 Kęsowo, 89-506 ,
tel.: 885297400, e-mail: stopa@ww.org.pl
www: http://www.adamkowo.tuchola.pl 
źródło: Stowarzyszenie na rzecz Pamiętowa i Adamkowa
data publikacji: 2009-07-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!