Społeczna moc Internetu Rzeczy
autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
Internet Rzeczy wdarł się do naszego życia, gdy nawet nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy z jego istnienia. Opaski na nadgarstku z sensorami pomagają nam w ćwiczeniach, a dzięki płatnościom zbliżeniowym na komórce coraz rzadziej nosimy ze sobą portfele. Nie działa on jednak tylko i wyłącznie dla naszej wygody – technologia ta zmienia świat na lepsze, a nawet pozwala ratować życia.

Jak każda inna technologia, Internet również ewoluuje. Wynika to zarówno z nowych urządzeń, które całkowicie zmieniają sposób, w jaki korzystamy z sieci, jak i też z ludzkiej kreatywności. Wciąż poszukuje się nowych sposobów, w jakie możemy korzystać z globalnej komunikacji. Coraz częściej słyszymy również o „Internecie rzeczy”. Cóż to takiego?

W słownikowym ujęciu nazwa ta oznacza „globalną infrastrukturę dla społeczeństwa informacyjnego, która umożliwia zaawansowane usługi, dzięki połączeniu (zarówno fizycznym, jak i wirtualnym) ze sobą rzeczy. Jest ona oparta na istniejących i ewoluujących technologiach komunikacyjnych, jak i wymianie informacji”. Nieco prostszym językiem, oznacza to, iż różnorakie maszyny i sensory podłączone do sieci „rozmawiają” ze sobą, aby przynieść nam zupełnie nowe możliwości.

Internet Rzeczy spotyka się również z coraz większym zainteresowaniem ze strony organizacji pozarządowych. W krajach rozwijających się pomaga on ochronie zdrowia i rolnictwu, natomiast na Zachodzie odmienia od życie miejskie poprzez tworzenie tak zwanych "inteligentnych metropolii".

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.

 

organizator: Soldevelo Social Impact Foundation
adres: Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,
tel.: 690 020 966, e-mail: kontakt@soldevelofoundation.org
www: http://soldevelofoundation.org 
źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
data publikacji: 2018-07-04
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!