Blockchain w dobrej sprawie
autor(ka): Soldevelo Social Impact Foundation
Blockchain czyli "łańcuch bloków" jest obecnie na ustach wszystkich ekonomistów na świecie. Ekscytacja nową technologią, która ma potencjał na zawsze zmienić zarówno waluty, jak i cały system bankowy udziela się już także niektórym międzynarodowym fundacjom i organizacjom charytatywnym. Na naszej infografice możecie Państwo zobaczyć, w jaki sposób technologia blockchain zaczyna być wykorzystywana do lepszej i skuteczniejszej pomocy potrzebującym.

Blockchain został nazwany przez brytyjski tygodnik The Economist "maszyną do tworzenia zaufania". Taki tytuł technologia ta otrzymała dzięki wręcz niemożliwemu do złamania szyfrowaniu, jak i zdecentralizowaniu całego systemu – dzięki czemu jeden z "bloków" potwierdza informację zawartą w drugim. Osoby i dane w systemie non-stop wzajemnie się kontrolują i sprawdzają, czy przekazywane między nimi informacje są autentyczne.

Dlaczego jest to ważne dla organizacji pozarządowych? Ponieważ nic nie jest aż tak istotne w ich działaniu, jak właśnie zaufanie: zarówno pomiędzy nimi i darczyńcami, jak i osobami potrzebującymi. Technologia blockchain może te relacje znacząco odmienić i sprawić, iż wszystkie działania służące pomaganiu innym będą całkowicie przejrzyste.

W razie jakichkolwiek pytań lub pomysłów, w jaki sposób można wykorzystać technologię blockchain dla dobra społecznego w naszych polskich warunkach, zapraszamy na: www.soldevelofoundation.org.

 

organizator: Soldevelo Social Impact Foundation
adres: Aleja Zwycięstwa 96 98, 81-451 Gdynia,
tel.: 690 020 966, e-mail: kontakt@soldevelofoundation.org
www: http://soldevelofoundation.org 
źródło: Soldevelo Social Impact Foundation
data publikacji: 2018-06-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!