Jak mądrze wybrać organizację i przekazać 1%
autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
Do 30 kwietnia 2018 r. masz czas na złożenie zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym i wybór organizacji pozarządowej, której przekażesz 1% podatku. OPP uprawnionych do otrzymywania 1% jest prawie 9 tysięcy – jak wybrać jedną z nich?

Kwota, którą przekazujemy organizacjom pożytku publicznego (OPP) w formie 1% to – np. w 2017 r. – ponad 660 mln złotych. Rośnie też  liczba przekazujących, choć wciąż połowa podatników nie korzysta z tej możliwości. Co więcej, z badań Stowarzyszenia Klon/Jawor wynika, że także wśród przekazujących jest spora grupa osób, które nie przywiązują specjalnej wagi do swojego wyboru – co dziesiąty Polak nie pamięta, czy w ogóle skorzystał z prawa do przekazania 1% podatku na rzecz OPP.

Jak w takim razie przekazać 1% w sposób świadomy i przemyślany? Gdzie szukać organizacji? Jak wybrać tę jedną spośród kilku tysięcy? Obejrzyj naszą infografikę!

Nie masz pomysłu, jakiej organizacji przekazać 1%? Skorzystaj z wygodnej wyszukiwarki w serwisie pozytek.ngo.pl.

Poniżej (pliki do pobrania) można pobrać infografikę w formacie A4 do wydruku.


data publikacji: 2018-04-16
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!