Jak współpracować z młodymi wolontariuszami?
autor(ka): Habitat for Humanity Poland
Gdzie szukać młodych wolontariuszy, jak zorganizować współpracę, jak budować ich motywację i podtrzymywać zaangażowanie? Fundacja Habitat for Humanity Poland stworzyła krótki przewodnik dotyczący współpracy organizacji pozarządowej z młodymi wolontariuszami.

Największym wyzwaniem we współpracy z młodzieżą jest przejęcie odpowiedzialności za prowadzenie takich grup. Osoba odpowiedzialna za wolontariat dla młodych musi nieustanie stymulować ich kreatywność i zaangażowanie. Niestety młodzi wolontariusze często szybko tracą zapał, dlatego nieustannie mamy do czynienia z nowymi osobami, które wymagają przeszkolenia.

Organizacja jest zobowiązana do tego, by na bieżąco podsuwać nowe pomysły na prowadzenie działalności wolontariatu młodzieżowego oraz nowe sposoby motywowania grupy, tym samym inwestując w rozwój wolontariuszy.

Najlepsze rezultaty osiągają organizacje, które posiadają specjalnie wyznaczoną osobę do wolontariatu młodzieżowego. Taki koordynator ma możliwość w pełni zaangażować się w działalność zdalnie (tworzenie nowych scenariuszy lekcji, wydarzeń), ale i na miejscu pracy grupy (spotkania z wolontariuszami, prowadzenie akcji wolontariackich w terenie itp.).

Jednak nawet z ograniczonym czasem możliwe jest osiągnięcie dobrych rezultatów, jeśli właściwie skierujemy nasze wysiłki.

 

organizator: Fundacja "Habitat for Humanity Poland"
adres: Mokotowska 55 51, 00-542 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 642 57 42, faks: 22 642 57 42
e-mail: poland@habitat.pl
www: http://www.habitat.pl 
źródło: Habitat for Humanity Poland
data publikacji: 2018-02-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!