Wydarzenia 26. Finału WOŚP w Polsce i na całym świecie!
autor(ka): Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Wśród finałowych wydarzeń w Warszawie tradycyjnie nie zabraknie koncertu, który tradycyjnie odbędzie się przed Pałacem Kultury i Nauki.

Lista wydarzeń 26. Finału WOŚP

Zbliżający się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to nie tylko zbiórka pieniędzy, ale również setki innych wydarzeń odbywających się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. By ułatwić wyszukiwanie wydarzeń organizowanych przez lokalne Sztaby, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała specjalną, aktualizowaną na bieżąco listę wydarzeń. Oprócz daty, miejsca i organizatora imprezy lista zawiera również krótki opis wszystkich zarejestrowanych wydarzeń.

Mapa wydarzeń 26. Finału WOŚP

Fundacja WOŚP przygotowała również specjalną mapę, na której wyszukać można wszystkie wydarzenia odbywające się w wybranej okolicy. Są to przede wszystkim wydarzenia organizowane przez sztaby 26. Finału WOŚP. Mapa jest aktualizowana na bieżąco, dlatego Fundacja WOŚP zachęca do częstego zaglądania na stronę. By zobaczyć wszystkie wydarzenia odbywające się w konkretnym mieście, należy wybrać lokalizację. Za pomocą strzałek możliwe będzie przejrzenie wszystkich wydarzeń jakie odbędą się w wybranym mieście.

Start Biegu Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy podczas 25. Finału WOŚP. Fot. Arek Drygas

Start Biegu "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" podczas 25. Finału WOŚP. Fot. Arek Drygas

Wydarzenia sportowe 26. Finału WOŚP

W tym roku ponownie biegniemy z hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Jak co roku 5000 uczestników przebiegnie 5 km ulicami centrum Warszawy a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy. Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” odbędzie się nie tylko w Warszawie, ale też w wielu miejscach Polski, gdzie poszczególne sztaby zorganizują kilkadziesiąt biegów i imprez sportowych promujących zdrowy styl życia i pierwszą pomoc. Fundacja WOŚP przygotowała specjalną mapę, na której zaznaczono wszystkie finałowe biegi i wydarzenia sportowe.

organizator: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
adres: Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie
tel.: 22 852 32 14, faks: 22 852 07 52
e-mail: wosp@wosp.org.pl
www: http://www.wosp.org.pl 
źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
data publikacji: 2018-01-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!