Certyfikaty dla sprawdzonych organizacji - poznaliśmy laureatów
autor(ka): Ewa Kluszczyńska
W tegorocznej, czwartej już odsłonie certyfikacji „Organizacja sprawdzona” Kapituła certyfikatu wyróżniła sześć organizacji pozarządowych z regionu. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas specjalnie w tym celu zorganizowanej konferencji.

Laureatami IV edycji certyfikatu zostały: Rypińskie Stowarzyszenie „Inicjatywa” z Rypina, Fundacja Stabilo z Torunia, Kujawsko-Pomorskie Towarzystwo Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych "Powrót z U" z Torunia, Stowarzyszenie Centrum Planowania Przygód z Torunia, Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku "Vladislawia" z Włocławka oraz Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Eurointegracja" z Włocławka.

Certyfikat jest przyznawany przez Kapitułę powołaną przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych, w skład której wchodzą przedstawiciele sektora pozarządowego oraz publicznego i biznesu. Natomiast otrzymanie wyróżnienia jest warunkowane spełnianiem przez organizację konkretnych standardów związanych z zarządzaniem, transparentnością i jakością podejmowanych działań oraz współpracy z otoczeniem. Spełnianie tych standardów jest weryfikowane przez Kapitułę podczas indywidualnych spotkań z aplikującymi podmiotami. Podczas spotkań podejmowane są różnorodne kwestie - od tego jak organizacja współpracuje z wolontariuszami, przez pytania o to czy sama dokonuje oceny swoich działań i wyciąga z niej wnioski, aż po aktywność w dyskusjach publicznych. Więcej o certyfikacji, jej zasadach i przebiegu można przeczytać tutaj >>.

Certyfikat "Organizacja sprawdzona" przyznawany jest na dwa lata. Po tym okresie Kapituła Certyfikatu może odnowić organizacjom certyfikat po zweryfikowaniu czy poszczególne stowarzyszenia i fundacje nadal spełniają wymagania certyfikacji (certyfikat ważny jest do podjęcia decyzji przez Kapitułę o jego przedłużeniu). W 2017 roku Kapituła certyfikatu przedłużyła ważność certyfikatu 16 organizacjom – tym samym, grupa certyfikowanych kujawsko-pomorskich organizacji pozarządowych to 22 podmioty.

O laureatach poszczególnych edycji piszemy tutaj >>. Zdjęcia z koferencji poświęconej ogłoszeniu laureatów tegorocznej edycji certyfikacji można oglądać na stronie www Federacji (link bezpośredni >>) oraz na fanpage'u Federacji na Facebooku (link bezpośredni >>).

źródło: Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
data publikacji: 2017-12-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!