Adwokaci na pomoc uchodźcom
autor(ka): Helsińska Fundacja Praw Człowieka
17 marca 2016 roku adwokaci z warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Stowarzyszenia Interwencji Prawnej wybrali się na polsko-białoruskie przejście graniczne Brześć - Terespol, by tam pomagać osobom starającym się o uzyskanie ochrony międzynarodowej w Polsce.

"Obecność adwokatów i reprezentantów organizacji pozarządowych, w tym HFPC, na przejściu granicznym ma na celu zaakcentowanie wagi, jaką organy władzy publicznej winny przykładać do respektowania zobowiązań Polski wynikających z przystąpienia do Konwencji dotyczącej statusu uchodźców oraz obowiązujących procedur udzielania uchodźcom ochrony wynikających z prawa Unii Europejskiej" – czytamy w relacji na stronach HRPC.
 
Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

O dramatycznej sytuacji na dworcu w Brześciu przeczytasz też na ngo.pl: Dzień dobry, jestem Marina z Warszawy i opiekuję się czeczeńskimi dziećmi [wywiad]


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

źródło: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
data publikacji: 2017-03-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!