Przejdź do treści głównej

Co jest zbiórką publiczną, co nią nie jest [infografika]

autor(ka): red. serwisu poradnik.ngo.pl, RN
2014-07-17, 15:58
Od dziś obowiązują zmiany w zbiórkach. Zmienia się m.in. podejście do tego, co jest zbiórką publiczną, którą trzeba zgłosić na zbiórki.gov.pl, i to, czego nie uznaje się za zbiórkę publiczną. M.in. jest już jasne ostatecznie, że apel na stronie internetowej o przelewy na konto organizacji to nie zbiórka publiczna.

Więcej o tym, co jest zbiórką, a co nią nie jest (nie jest nią to, co jest rejestrowane w inny sposób, np. przelewy na konto, przekazywanie darów, pieniędzy za pomocą wirtualnych platform, crowdfunding): poradnik.ngo.pl/x/995791 oraz na poniższej infografice. Zapraszamy!

 

Więcej o nowych zbiórkach publicznych, także zasady zgłoszeń, sprawozdawczosci: poradnik.ngo.pl/zbiorkipubliczneArtykuł powstał w ramach projektu "Internetowe Centrum Wsparcia" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Źródło: inf. własna (ngo.pl)
Data wydarzenia: do 2020-12-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 22 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • a bal charytatywny, dobroczynny? ~graha 12.08.2014, 06:22 Uczestnicy muszą kupić bilet, "cegiełkę" Czy to można zrobić w ramach zbiórki zarejestrowanej?, czy trzeba zarejestrować działalność gospodarczą pn. organizacja balu? Oczywiście dochód z balu przeznaczyć na działalność statutową. ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz cegiełka na koncert ~ania 21.07.2014, 09:19 a jeżeli nie jest to sprzedaż biletów, ale forma cegiełki na działalność statutową stowarzyszenia, a zakup cegiełki umożliwia np udział w koncercie/pokazie filmowym? czy jest to zbiórka publiczna czy nie? z góry dzięki za odp! ODPOWIEDZ
  • [+] Rozwiń komentarz Rozumiem, ~Gość 18.07.2014, 11:24 ale co z tego wynika??? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • prawo