Przejdź do treści głównej

Nie bój się sprawozdań, doradzimy! [TYDZIEŃ PORADNICZY]

autor(ka): red. serwisu poradnik.ngo.pl
2014-06-20, 16:41
archiwalne
fot. sxc.hu/Ilker
Od 23 do 27 czerwca 2014 r. serwis poradnik.ngo.pl zaprasza na tydzień poradniczy o sprawozdaniach. To już ostatni dzwonek, bo na zatwierdzenie sprawozdania finansowego organizacje pozarządowe mają czas tylko do końca czerwca. To czasochłonny obowiązek, ale z naszymi poradami na pewno pójdzie Wam łatwiej.

Naszych czytelników i czytelniczki zachęcamy do skorzystania z tygodnia poradniczego poświęconego sprawozdaniom (finansowe, merytoryczne). Wszystkim organizacjom – i nowym i tym z długim stażem – zdarza się mieć wątpliwości lub kłopoty związane ze sprawozdaniem. W takich przypadkach nasze doradczynie służą pomocą.

 

– Organizacje pytają o różne rzeczy – podstawowe, np. do jakiego urzędu złożyć sprawozdanie finansowe, kto je podpisuje, jak i bardziej szczegółowe, księgowe. O to wszystko będzie można zapytać w czasie tygodnia poradniczego. Na pewno odpowiemy, bo sprawozdania nam nie straszne – wyjaśnia Aneta Krawczyk, wieloletnia doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl. – Na podstawie sprawozdań: finansowego i merytorycznego organizacja jest później oceniana, np. do sprawozdań organizacji pożytku publicznego chętnie zaglądają podatnicy, dziennikarze. Warto terminowo i rzetelne wywiązać się z tego obowiązku – dodaje.

 

 

 

– Nasz porady są bezpłatne. Jeśli chodzi o formy – staramy się je dostosowywać do potrzeb organizacji. Można więc napisać do nas maila lub zadać pytanie na forum. Organizacje już korzystające z serwisu poradnik.ngo.pl bardzo sobie chwalą tę możliwość, ponieważ często prowadzimy działalność społeczną w wolnym czasie, po godzinach, a dzięki poradom on-line dostęp do nich jest możliwy o dowolnej porze – zachęca Monika Chrzczonowicz, wieloletnia doradczyni serwisu poradnik.ngo.pl.

 

 

 

Jak skorzystać?

Więcej o sprawozdaniach także tutaj >>


Informacja własna portalu ngo.pl

Data wydarzenia: od 2014-06-23 do 2014-06-27
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 9 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • [+] Rozwiń komentarz Inne opłaty w KRS od 30.05.2014 r. ~BienieK-) 04.07.2014, 12:03 Na stronie http://poradnik.ngo.pl/x/883244 jest informacja, iż za wniosek o wpis wzmianki o złożeniu sprawozdania finansowego opłata wynosi 290 zł. Od 30.05.2014 r. opłata ta wynosi 140 zł (40 zł za wpis, 100 zł tytułem kosztów ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym). Opłata ta dotyczy tylko podmiotów, które są wpisane jednocześnie do Rejestru Stowarzyszeń oraz Rejestru Przedsiębiorców. Dla organizacji, która posiada status organizacji pożytku publicznego i jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców opłata wynosi 100 zł. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • księgowość
  • prawo