Przejdź do treści głównej

Gostyń. Kolejny sukces "Tęczy" [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2014-04-04, 10:19
archiwalne
Na IX Turnieju Karate Shotokan World Organization - Koziegłowy 2014 karatecy z Gostynia zdobyli 6 medali: 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy. Turniej karate był inauguracją tegorocznego cyklu zawodów Shotokan World Organization (SWO). Celem turnieju i jego głównym zadaniem jest przegląd poziomu szkoleniowego.

W turnieju koziegłowskim (29.03.2014 r.), obok blisko stu zawodników z 7 klubów z Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskiego i Śląska, wystartowali też zawodnicy i zawodniczki gostyńskiego klubu karate TKKF "TĘCZA". Spisali się znakomicie, pokonując swych rywali w wielu bojach i pokazując gostyńskie karate z najlepszej strony.

W najsilniej obsadzonej konkurencji turnieju: kata indywidualne seniorów (do IV ku) Gostynianie wywalczyli dwa najwyższe miejsca na podium. Złoty medal zdobył Adam Bilski, a srebrny Marek Marcinkowski.

Karatecy „Tęczy” wywalczyli II miejsce i trzy srebrne medale w kata drużynowym open. Zdobyli je Wojciech Wieczny, Adam Bilski i Marek Marcinkowski.

Daria Pietrzyk wywalczyła brązowy medal w silnie obsadzonej kategorii młodzików do lat trzynastu.

Opiekun drużyny Mieczysław Polewski (III DAN), podsumowując start Gostynian, podkreślił, że z dobrej strony pokazali się również inni startujący karatecy, którzy, wygrywając swoje walki, dotarli aż do ćwierćfinałów.

Dodatkowym wyróżnieniem dla klubu karate „Tęcza” było zaproszenie do składu sędziowskiego turnieju shinana Waldemara Szwedka (VII DAN).

TKKF „Tęcza” dziękuje grupie rodziców z Gostynia, którzy przyjechali na turniej i bardzo gorąco dopingowali zawodników „Tęczy”.

Klub karate TKKF „Tęcza” zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: dzieci w poniedziałki, środy o 19.00, a w soboty o 15.30, młodzież i dorosłych we wtorki i czwartki o 20.00, a w soboty o 17.00.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. wielkopolskie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport