Przejdź do treści głównej

Rusza nowa kampania „Jak one to znoszą”

autor(ka): Małgorzata Szadkowska
2014-04-03, 14:58
archiwalne
Stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpoczyna 7 kwietnia nową kampanię „Jak one to znoszą”, poświęconą hodowli kur niosek w systemie klatkowym. Pod adresem www.jakonetoznosza.pl znajdą się informacje o warunkach hodowli kur, a także darmowy ebook z przepisami i pomysłami, jak zastąpić jajka w kuchni.

7 kwietnia stowarzyszenie Otwarte Klatki rozpocznie nową kampanię o nazwie „Jak one to znoszą”. Pod adresem www.jakonetoznosza.pl uruchomiona zostanie strona, na której będzie można dowiedzieć się, jak wyglądają rzeczywiste warunki życia kur w hodowli przemysłowej, przeczytać na temat inteligencji i zdolności społecznych tych niezwykłych zwierząt oraz dowiedzieć się, jak można zastąpić jajka w kuchni.

Celem kampanii jest pokazanie prawdy o warunkach, w jakich żyją kury na fermach przemysłowych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na los hodowanych zwierząt i pokazanie, że jajka w kuchni można łatwo zastąpić, by nie przyczyniać się do cierpienia zwierząt. Stowarzyszenie chce też pokazać, że kury to inteligentne i społeczne zwierzęta, które zasługują na lepszy los niż ten, który spotyka je w hodowli przemysłowej.

Na stronie www.jakonetoznosza.pl zostanie umieszczony przygotowany przez Stowarzyszenie darmowy ebook pt. „Dobre decyzje. Alternatywy dla jajek w Twojej kuchni”. Znajdą się w nim przede wszystkim przepisy na roślinne wersje dań, które wielu osobom nieodłącznie kojarzą się z jajkami: jajecznica z tofu, wegański majonez, omlet, naleśniki, słodkie wypieki. Nie zabraknie też ciekawostek o kurach.

Z kolei na 12 kwietnia Stowarzyszenie zaplanowało happeningi w 10 największych miastach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Gdańsku oraz Lublinie. Podczas akcji będzie można dowiedzieć się więcej na temat kampanii, porozmawiać z przedstawicielami Stowarzyszenia i dowiedzieć się, co każdy z nas może zrobić, by pomóc kurom żyjącym w hodowli przemysłowej. Obecnie w Polsce na jajka hodowanych jest ok. 38 mln kur, z czego prawie 90% w systemie klatkowym. Szczegóły poszczególnych wydarzeń zostaną podane w najbliższych dniach.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki serdecznie zaprasza!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Data wydarzenia: od 2014-04-07 do 2014-04-13
Organizator:

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki"

Adres:

Fredry 5 lok. 3a, 61-701 Poznań, woj. wielkopolskie

Www:

http://www.otwarteklatki.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 6 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • zwierzęta