Przejdź do treści głównej

Łódź. Psychospołecznie wobec przemocy i uzależnień - poradnictwo

autor(ka): Magdalena Osińska
2014-02-17, 11:14
archiwalne
Poradnictwo – w razie potrzeby także w formie wizyt domowych lub konsultacji pocztą internetową – proponuje w Łodzi Fundacja Wsparcia Psychospołecznego.

Nieodpłatną pomoc pedagogów - specjalistów poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego lub psychologów mogą uzyskać łodzianie, którzy w przeszłości lub ostatnim czasie doświadczyli przemocy (nierzadko dodatkowo uwikłanej w problem uzależnienia w rodzinie czy otoczeniu) i nie potrafią odnaleźć się w codzienności: w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym bądź szkole. Przemoc – również ta psychiczna polegająca na wyśmiewaniu, obrażaniu, poniżaniu, czy ignorowaniu – może skutkować poczuciem bezradności i często wymaga profesjonalnego wsparcia, aby mocniej stanąć na nogi w rodzinie, miejscu pracy lub nauki. Agresji doświadczają zarówno dorośli (w tym mężczyźni), jak i dzieci – nie tylko w środowisku najbliższej rodzinny, ale także ze strony innych dorosłych lub rówieśników.

Niejednokrotnie przemoc występuje jako zjawisko ukryte dla ludzi patrzących z zewnątrz. Osoba doświadczona przemocą nie zawsze daje jednoznaczne sygnały przeżywanej krzywdy.

Jeśli mamy do czynienia także z problemem uzależnień, mechanizm zaprzeczania bywa jeszcze silniejszy.

Wsparcie jest udzielane nieodpłatnie w ramach puli wizyt dofinansowanej z dotacji Miasta Łódź. Zapisy na wizyty są przyjmowane pod numerem telefonu: 794 430 463 oraz pocztą elektroniczną pod adresem: Z podanego adresu mailowego mogą skorzystać też osoby, które w swojej sprawie chcą zasięgnąć konsultacji w formie poradnictwa internetowego.

Specjaliści Fundacji z Wsparcia Psychospołecznego starają się podpowiedzieć, w jaki sposób krok po kroku wyjść na prostą. Bywa, że osoby wymagające terapii po jednorazowych spotkaniach zapraszają do korzystania z bardziej systematycznej pomocy psychospołecznej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Wsparcia Psychospołecznego
Miejsce: Fundacja Wsparcia Psychospołecznego, Zachodnia 97 lok 305, Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2014-02-17 do 2014-04-30
Organizator:

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego

Adres:

Zachodnia 97 lok 305, Łódź, woj. łódzkie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kobiety
  • przeciwdziałanie przemocy
  • rodziny
  • rozwój osobisty