Przejdź do treści głównej

Łódź. Psychospołecznie wobec przemocy i uzależnień - poradnictwo

autor(ka): Magdalena Osińska
2014-02-17, 11:14
Poradnictwo – w razie potrzeby także w formie wizyt domowych lub konsultacji pocztą internetową – proponuje w Łodzi Fundacja Wsparcia Psychospołecznego.

Nieodpłatną pomoc pedagogów - specjalistów poradnictwa psychospołecznego i rodzinnego lub psychologów mogą uzyskać łodzianie, którzy w przeszłości lub ostatnim czasie doświadczyli przemocy (nierzadko dodatkowo uwikłanej w problem uzależnienia w rodzinie czy otoczeniu) i nie potrafią odnaleźć się w codzienności: w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym bądź szkole. Przemoc – również ta psychiczna polegająca na wyśmiewaniu, obrażaniu, poniżaniu, czy ignorowaniu – może skutkować poczuciem bezradności i często wymaga profesjonalnego wsparcia, aby mocniej stanąć na nogi w rodzinie, miejscu pracy lub nauki. Agresji doświadczają zarówno dorośli (w tym mężczyźni), jak i dzieci – nie tylko w środowisku najbliższej rodzinny, ale także ze strony innych dorosłych lub rówieśników.

Niejednokrotnie przemoc występuje jako zjawisko ukryte dla ludzi patrzących z zewnątrz. Osoba doświadczona przemocą nie zawsze daje jednoznaczne sygnały przeżywanej krzywdy.

Jeśli mamy do czynienia także z problemem uzależnień, mechanizm zaprzeczania bywa jeszcze silniejszy.

Wsparcie jest udzielane nieodpłatnie w ramach puli wizyt dofinansowanej z dotacji Miasta Łódź. Zapisy na wizyty są przyjmowane pod numerem telefonu: 794 430 463 oraz pocztą elektroniczną pod adresem: Z podanego adresu mailowego mogą skorzystać też osoby, które w swojej sprawie chcą zasięgnąć konsultacji w formie poradnictwa internetowego.

Specjaliści Fundacji z Wsparcia Psychospołecznego starają się podpowiedzieć, w jaki sposób krok po kroku wyjść na prostą. Bywa, że osoby wymagające terapii po jednorazowych spotkaniach zapraszają do korzystania z bardziej systematycznej pomocy psychospołecznej.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Źródło: Fundacja Wsparcia Psychospołecznego
Miejsce: Fundacja Wsparcia Psychospołecznego, Zachodnia 97 lok 305, Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: od 2014-02-17 do 2014-04-30
Organizator:

Fundacja Wsparcia Psychospołecznego

Adres:

Zachodnia 97 lok 305, Łódź, woj. łódzkie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • kobiety
  • przeciwdziałanie przemocy
  • rodzina
  • rozwój osobisty
Sekcja +

Tylko "organizacje-przedsiębiorcy" składają sprawozdanie do KRS

Monika Chrzczonowicz, poradnik.ngo.pl
Stowarzyszenie lub fundacja, które są zarejestrowane w KRS, ale nie prowadzą działalności gospodarczej, nie składają sprawozdania finansowego do KRS. Obowiązek ten dotyczy tylko przedsiębiorców. Ekspertka Informatorium wyjaśnia, z czego to wynika.
Sekcja +

Fundacja OPP: dwa obowiązkowe sprawozdania merytoryczne

Aneta Krawczyk, poradnik.ngo.pl
Fundacje mające status organizacji pożytku publicznego (OPP) mają więcej obowiązków sprawozdawczych niż inne organizacje. Oprócz sprawozdania merytorycznego, składanego do „swojego” ministra, muszą też opublikować na stronie internetowej ministra pracy sprawozdania związane z posiadaniem statusu OPP.