DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Dąbrowa Górnicza. Dąbrowski Budżet Partycypacyjny 2015 uchwalony

Procedura, w ramach której mieszkańcy będą wybierać projekty dla swoich dzielnic do realizacji w 2015 r. przyjęta. Kwota Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego zwiększyła się do 8 mln.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Daria Sąsiadek

2014-02-07, 14.42

Na sesji Rady Miejskiej przyjęto Uchwałę XXXIV/672/14 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 03.02.2014 roku w sprawie: zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami Dąbrowy Górniczej na temat Budżetu Miasta Dąbrowa Górnicza na 2015 rok, która określa zasady na których mieszkańcy już od 1 kwietnia będą mogli składać propozycje projektów dla swoich dzielnic. W tym roku będzie ich 30. Projekty będzie mógł zgłosić mieszkaniec, który ukończył 16 lat i zebrał 15 podpisów poparcia.

Projekty, podobnie jak rok temu, będą przedmiotem opiniowania przez Urząd Miejskim. We wrześniu będzie można o nich dyskutować na Dzielnicowych Formach Mieszkańców, a w październiku wybrać - podczas 6 dniowego głosowania - te, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

W wyniku nowego podziału i zwiększenia środków do 8 mln najmniejsza dzielnica: Kuźniczka Nowa ma do dyspozycji 43 467,49 zł, a największa Ząbkowice - 629 215,09 zł.

Już z końcem lutego pracownicy Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej planują ruszyć z kampanią informacyjno - edukacyjną.

Poniżej przedstawiamy model, który będzie obowiązywać:

Dąbrowski Budżet Partycypacyjny 2015 już gotowy! Zachęcamy do zapoznania się z raportami podsumowującymi prace ewaluacyjne.

Wszystkie uwagi i sugestie złożone do procedury były niezmiernie przydatne, ponieważ pozwoliły uzyskać informacje, jakich zmian w modelu oczekują mieszkańcy naszego miasta. Pomogły również w dyskusji prowadzonej podczas warsztatów ewaluacyjnych, które miały miejsce w grudniu 2013 r., a w konsekwencji przygotowania projektu procedury w ramach której wybierane będą projekty do realizacji w roku 2015.

Serdeczne podziękowania za zgłaszanie ostatecznych uwag do projektu i udział w styczniowych konsultacjach. Zdecydowanie część z nich pomogła w ostatecznym zamknięciu prac nad projektem, który Rada Miejska w Dąbrowie Górniczej przyjęła 3 lutego do realizacji.

Podsumowanie spotkań ewaluacyjnych prowadzonych przez eksperta z Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA znaleźć można tutaj

Informację oraz stanowisko Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej ws. uwag wniesionych do projektu w okresie od 20 do 27 stycznia znaleźć można tutaj

Zasady i tryb Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego 2015, które będą obowiązywały w tym roku dostępne są tutaj

Zobacz więcej: www.twojdabrowa.pl

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.