Przejdź do treści głównej

Jak założyć stowarzyszenie [infografika]

autor(ka): Stowarzyszenie Klon/Jawor, ngo.pl
2014-12-05, 12:42
Zakładasz stowarzyszenie? Ta infografika jest dla ciebie – sprawdź, jakie kroki są konieczne do tego, żeby rozpocząć działalność społeczną jako stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W 2013 r. w Polsce istniało ok. 78 tys. stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS, co roku powstaje około czterech tysięcy nowych stowarzyszeń. Z myślą o osobach, które planują rozpocząć działalność społeczną w tej formie powstała poniższa infografika.

Obejrzyj, poleć innym skorzystanie z niej!

 


Artykuł powstał w ramach projektu "Internetowe Centrum Wsparcia" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Źródło: informacja własna ngo.pl
Organizator:

Stowarzyszenie Klon/Jawor

Adres:

Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 35 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • komentarz ~DARIUSZ B 11.01.2014, 06:39 gratulacje.czytelnie , rzeczowo , fachowo.W gąszczu informacji pojawiających się w internecie to trafiony pomysł. ODPOWIEDZ
  • Super artykół ~dddd 10.01.2014, 02:56 Bardzo ładnie utworzony, informacje podane jasno i wyraźnie oraz - co jest ogromna zaletą - w tak pozytywny sposób i wspierający, że znacznie wyróżnia się wśród naprawdę wielu artykułów i zachęca do działania, mobilizuje i nadaje sens i wiarę w siebie. Tym, którzy go utworzyli należy się wyróżnienie i premia. Bez wątpienia skonstruował lub skonstruowali go specjaliści. Super!!! Dziękuję ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • prawo

Władze fundacji [infografika]

Władze stowarzyszenia [infografika]

Organizacjo, uważaj na fikcyjne rejestry! [infografika]

Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe! [infografika]

Jak przekazać 1% podatku [infografika]

Kto i kiedy wysyła sprawozdania [infografika]

Sekcja +

OPP nie korzystało z 1%. Czy składa sprawozdanie do MPiPS?

Ewa Woldan-Jakubczyk, poradnik.ngo.pl
Obowiązki sprawozdawcze związane ze statusem pożytku publicznego dotyczą wszystkich OPP – niezależnie od tego, czy w danym roku mogą lub nie zbierać pieniądze z 1% podatku dochodowego. Warto o tym pamiętać, gdyż niezłożenie sprawozdania w terminie pozbawia organizację możliwości ubiegania się o 1% w roku kolejnym …
Sekcja +

SPOŁECZNE POCZTÓWKI z wakacji – znów czekamy na Wasze zdjęcia!

Jak co roku proponujemy Wam udział w konkursie na najlepszą SPOŁECZNĄ POCZTÓWKĘ! Czy podróżujecie, czy spędzacie wakacje w mieście – rozejrzycie się. Jeśli wpadnie Wam w oko fajna społeczna inicjatywa – zróbcie zdjęcia, króciutko je opiszcie i przyślijcie do NGO.PL. Na zdjęcia czekamy do końca sierpnia. Będą nagrody!