Przejdź do treści głównej

Jak założyć stowarzyszenie [infografika]

autor(ka): Stowarzyszenie Klon/Jawor, ngo.pl
2014-12-05, 12:42
Zakładasz stowarzyszenie? Ta infografika jest dla ciebie – sprawdź, jakie kroki są konieczne do tego, żeby rozpocząć działalność społeczną jako stowarzyszenie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W 2013 r. w Polsce istniało ok. 78 tys. stowarzyszeń zarejestrowanych w KRS, co roku powstaje około czterech tysięcy nowych stowarzyszeń. Z myślą o osobach, które planują rozpocząć działalność społeczną w tej formie powstała poniższa infografika.

Obejrzyj, poleć innym skorzystanie z niej!

 


Artykuł powstał w ramach projektu "Internetowe Centrum Wsparcia" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Źródło: informacja własna ngo.pl
Organizator:

Stowarzyszenie Klon/Jawor

Adres:

Szpitalna 5 lok. 5, 00-031 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 35 2

Skomentuj

KOMENTARZE

  • komentarz ~DARIUSZ B 11.01.2014, 06:39 gratulacje.czytelnie , rzeczowo , fachowo.W gąszczu informacji pojawiających się w internecie to trafiony pomysł. ODPOWIEDZ
  • Super artykół ~dddd 10.01.2014, 02:56 Bardzo ładnie utworzony, informacje podane jasno i wyraźnie oraz - co jest ogromna zaletą - w tak pozytywny sposób i wspierający, że znacznie wyróżnia się wśród naprawdę wielu artykułów i zachęca do działania, mobilizuje i nadaje sens i wiarę w siebie. Tym, którzy go utworzyli należy się wyróżnienie i premia. Bez wątpienia skonstruował lub skonstruowali go specjaliści. Super!!! Dziękuję ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • prawo

Działalność gospodarcza w NGO? Prawo na to pozwala! [infografika]

Co musisz wiedzieć o władzach fundacji [infografika]

Co musisz wiedzieć o władzach stowarzyszenia [infografika]

Organizacjo, uważaj na fikcyjne rejestry! [infografika]

Organizacjo, sporządź sprawozdanie finansowe! [infografika]

Jak przekazać 1% podatku [infografika]

Sekcja +

Społeczna pocztówka: Nowe życie starej zlewni

Euforia!
Stara, odrapana, zarośnięta i zapomniana... była zlewnia mleka w Wiązownicy-Kolonii nabiera kolorów. Dzięki społecznej akcji Nowe życie starej zlewni budynek i teren wokół niego podnosi się z ruin. Zaczęło się od lokalnej młodzieży, która oczyściła teren, a całkiem niedawno nasi przyjaciele ze Stoczka Łukowskiego wymalowali jedną ze ścian.
Sekcja +

Społeczna pocztówka: Słoneczna etnografia dla dzieci w Busku-Zdroju

Podczas wakacji zorganizowane zostały na terenie Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Słoneczko" w Busku-Zdroju bezpłatne warsztaty dla dzieci pn.: "Słoneczna Etnografia dla dzieci - poznajmy Indie”. Podczas językowych warsztatów plastyczno-muzyczno-tanecznych, dzieciaki miały okazję poznać wiele kultur świata. Jednym z krajów…