Przejdź do treści głównej

Zostań Ambasadorem/ką seniorów w Internecie!

archiwalne
Swobodnie poruszasz się po Internecie? Urządzenia elektroniczne nie są Ci obce? Wiesz, jak nakręcić krótki materiał wideo? Lubisz działać społecznie? Zostań Ambasadorem/ką Internetu i wygraj laptop, tablet lub kamerę cyfrową!

Do 6 grudnia 2013 trwa akcja ”Zaproś seniora do monitora”, której celem jest aktywizowanie seniorów przez osoby młode, by nie byli biernymi użytkownikami Internetu. W ramach przedsięwzięcia prowadzony jest konkurs na materiał wideo ukazujący współpracę pokoleń oraz korzyści płynące z posiadania umiejętności poruszania się w sieci.

Najciekawsze prace konkursowe otrzymają jedną z poniższych nagród:

5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6" i7-3612QM

13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3

7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

- Czekamy na prace konkursowe, w których w atrakcyjny sposób zostanie pokazane, jak młodsze pokolenie przyjmuje rolę Ambasadorów po świecie Internetu, odkrywając jego tajniki seniorom. Kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają bowiem osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jeżeli są to osoby, które wywodzą się z bliskiego otoczenia seniorów – mówi Monika Sobczyk, koordynator projektu Zaproś seniora do monitora.

Według raportu ,,Diagnoza społeczna 2013”, z Internetu korzysta zdecydowana większość młodych (97% w wieku 16-24) i bardzo niewiele osób starszych (14% w wieku 65+). Te międzypokoleniowe różnice niosą ze sobą wiele negatywnych zjawisk społecznych. Osoby niekorzystające z Internetu mają utrudnione możliwości funkcjonowania w wielu dziedzinach życia. Konkurs ma na celu uświadomienie aktywnym użytkownikom Internetu, jak ważna jest ich rola w odkrywaniu wirtualnego świata dla seniorów oraz pokazanie korzyści płynących ze współpracy międzypokoleniowej.

Więcej o akcji „Zaproś seniora do monitora” oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie http://wideokonkurs.pl .

Podejmij wyzwanie!

Zadanie publiczne pn. "Zaproś seniora do monitora" organizowane przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Akcję wspierają medialnie: fpięć.pl, Perspektywy, e-biznes.pl, studentnews.pl, Głos Seniora, CafeSenior, nf.pl.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Obserwatorium Zarządzania
Data wydarzenia: od 2013-12-02 do 2013-12-06
Organizator:

Fundacja Obserwatorium Zarządzania

Adres:

Wiertnicza 141, 02-952 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • zostan ambasadorem seniora ~bozena 04.12.2013, 10:54 Bardzo ciekawy projekt ,w dobie elektronizacji świata dobrze jest wprowadzać Seniorów w rozwój świata elektroniki .Młodzi za zwyczaj są zabiegani i nie mają czasu i cierpliwości na tłumaczenie poszczególnych etapów pracy na komputerze czy laptopie a taka osoba jeśli się zajmnie tym problemem to już cud ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • seniorzy