DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Dotacje na rozwój trzeciego sektora - ruszył konkurs!

Od 16 października do 15 listopada 2013 organizacje pozarządowe mogą składać wnioski na realizację projektów systemowych w programie Obywatele dla Demokracji.

Wiadomość archiwalna

A A A

2013-10-16, 08.03

Organizacje mogą się ubiegać o dotacje w wysokości od 300 tys. do 1,5 mln złotych na projekty realizowane samodzielnie oraz do 2 mln złotych na projekty realizowane w partnerstwie.

- Warto jednak pamiętać, że projekty systemowe to nie to samo, co większe dotacje na różne działania – podkreśla Anna Rozicka z Fundacji Batorego. – Czekamy na dobrze przemyślane, kompleksowe projekty nastawione na opracowanie i wdrożenie konkretnych rozwiązań służących wzmocnieniu i rozwojowi całego polskiego sektora pozarządowego lub jego znaczącej części – wyjaśnia.

Lista problemów do podjęcia uwzględnia m.in. działania dotyczące budowanie przyjaznego dla NGO otoczenia prawnego, wypracowywania misji i standardów trzeciego sektora, usprawniania komunikacji, dostępu do informacji, pozyskiwania środków finansowych, a także problemy „branżowe”, specyficznych dla poszczególnych rodzajów organizacji.

Priorytetowo będą traktowane działania adresowane do większej liczby organizacji oraz te zapewniające trwałość rezultatów.

Podręcznik wraz z informacjami uzupełniającymi oraz wzór formularza ze wskazówkami są dostępne na stronie www.ngofund.org.pl

Zachęcamy też do zapoznania się z prezentacją dotyczącą projektów systemowych – może okazać się bardzo pomocna w uzyskaniu odpowiedzi na wiele pytań i wątpliwości.

Wnioski wstępne należy składać przez Internetowy System Wniosków, który będzie otwarty do 15 listopada do godziny 12.00. Planowana jest tylko jedna edycja tego konkursu.

Zespół programu odpowiada na pytania pod mailem:

Więcej informacji:

www.ngofund.org.pl

www.facebook.pl/Obywatele-dla-Demokracji

Program Obywatele dla Demokracji jest finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Operatorem programu jest Fundacja Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.

Obywatele dla Demokracji - baner

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: od 2013-10-16 do 2013-11-15
organizator: Fundacja im. Stefana Batorego
adres: Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa, woj. mazowieckie
e-mail: ngofund@batory.org.pl
www: http://www.ngofund.org.pl/ 
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.