Przejdź do treści głównej

Czy organizacja pozarządowa może zarabiać [FILM]

autor(ka): red. serwis poradnik.ngo.pl
2013-10-14, 14:58
archiwalne
Fundacje i stowarzyszenia często opierają się tylko na pracy społecznej. Czy mogą jednak pobierać opłaty za swoje usługi? Na jakich zasadach prowadzą działalność gospodarczą, a na jakich działalność odpłatną pożytku publicznego? Informacje o tym znajdziesz w filmie edukacyjnym.

Organizacje pozarządowe nie żyją z samych darowizn, mogą też legalnie zarabiać i przeznaczać zysk na cele statutowe. Większe pieniądze pomagają im się rozwijać, prowadzić więcej działań - z korzyścią dla wszystkich. Jednak muszą to robić zgodnie z prawem.

W zrozumieniu zasad prowadzenia działalności odpłatnej pożytku publicznego oraz działalności gospodarczej pomoże film edukacyjny, który powstał w Internetowym Centrum Wsparcia.

Obejrzyj film!

Adres filmu na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=j4iiNCQX0qw

Więcej o działalności odpłatnej pożytku publicznego: poradnik.ngo.pl/x/448396; o działalności gospodarczej fundacji i stowarzyszeń: poradnik.ngo.pl/x/446654.

Film jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Artykuł powstał w ramach projektu "Internetowe Centrum Wsparcia" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 26 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Wypłata ~Norbert 27.11.2017, 06:44 Nie zrozumiałem w pełni. Czy jest jakakolwiek możliwość (w przypadku stowarzyszenia) pobierania opłat za świadczone usługi, które byłyby wypłatą dla danych osób świadczących te usługi? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia społeczna
  • ekonomizacja
  • prawo