Przejdź do treści głównej

Obywatele dla Demokracji: rusza I edycja konkursu

autor(ka): Katarzyna Dumańska
2013-08-16, 10:58
archiwalne
Od 1 września do 15 października 2013 organizacje mogą składać wnioski na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Podręcznik i wzory dokumentów są już do pobrania ze strony www.ngofund.org.pl

Na realizację projektów z zakresu partycypacji publicznej, kontroli obywatelskiej, zwalczania dyskryminacji, przeciwdziałania wykluczeniu oraz tych skierowanych do dzieci i młodzieży przeznaczono w pierwszej edycji konkursu 9,5 mln euro. W programie dużo uwagi zostanie też poświęconej działaniom służącym zwalczaniu mowy nienawiści w Internecie.

Wysokość dotacji zależy od tego, czy projekt będzie realizowany samodzielnie czy w partnerstwie. W pierwszym przypadku wyniesie ona od 50 tys. do 250 tys. zł. Przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą się starać nawet o 350 tys. zł.

Podręcznik, który zawiera wszystkie informacje dotyczące konkursu, wzory formularzy oraz instrukcje ich wypełniania można pobrać ze strony www.ngofund.org.pl 1 września zostanie uruchomiony internetowy system składania wniosków.

- Staraliśmy się na miarę możliwości uprościć procedury związane z przygotowaniem wniosków, tak, by organizacje mogły maksymalnie skupić się na zaplanowaniu projektów od strony merytorycznej. Zależy nam na działaniach, których realizacja przyniesie konkretne, trwałe rezultaty – mówi Anna Rozicka z Fundacji Batorego.

1 września rusza też konkurs na realizację projektów w ramach współpracy dwustronnej. Oznacza to, że organizacje, które zdecydują się realizować działania z partnerami z Norwegii, Lichtensteinu lub Islandii będą mogły otrzymać do 50 tys. zł na przygotowanie wspólnych projektów. Wnioski będzie można składać co miesiąc do 1 września 2014.

Więcej informacji: www.ngofund.org.pl

Zapraszamy na fanpage programu: www.facebook.pl

Program Obywatele dla Demokracji jest finansowany z Funduszy EOG. Operatorem programu jest Fundacja Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Obywatele dla Demokracji
Data wydarzenia: od 2013-09-01 do 2013-10-15
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa, woj. mazowieckie

E-mail:

odd@batory.org.pl

Www:

http://www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 7 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • demokracja
  • dzieci
  • młodzież
  • partycypacja
  • społeczeństwo obywatelskie
  • tradycja