Przejdź do treści głównej

Obywatele dla Demokracji: rusza I edycja konkursu

autor(ka): Katarzyna Dumańska
2013-08-16, 10:58
Od 1 września do 15 października 2013 organizacje mogą składać wnioski na projekty tematyczne w programie Obywatele dla Demokracji. Podręcznik i wzory dokumentów są już do pobrania ze strony www.ngofund.org.pl

Na realizację projektów z zakresu partycypacji publicznej, kontroli obywatelskiej, zwalczania dyskryminacji, przeciwdziałania wykluczeniu oraz tych skierowanych do dzieci i młodzieży przeznaczono w pierwszej edycji konkursu 9,5 mln euro. W programie dużo uwagi zostanie też poświęconej działaniom służącym zwalczaniu mowy nienawiści w Internecie.

Wysokość dotacji zależy od tego, czy projekt będzie realizowany samodzielnie czy w partnerstwie. W pierwszym przypadku wyniesie ona od 50 tys. do 250 tys. zł. Przy wnioskach o dofinansowanie projektów partnerskich organizacje mogą się starać nawet o 350 tys. zł.

Podręcznik, który zawiera wszystkie informacje dotyczące konkursu, wzory formularzy oraz instrukcje ich wypełniania można pobrać ze strony www.ngofund.org.pl 1 września zostanie uruchomiony internetowy system składania wniosków.

- Staraliśmy się na miarę możliwości uprościć procedury związane z przygotowaniem wniosków, tak, by organizacje mogły maksymalnie skupić się na zaplanowaniu projektów od strony merytorycznej. Zależy nam na działaniach, których realizacja przyniesie konkretne, trwałe rezultaty – mówi Anna Rozicka z Fundacji Batorego.

1 września rusza też konkurs na realizację projektów w ramach współpracy dwustronnej. Oznacza to, że organizacje, które zdecydują się realizować działania z partnerami z Norwegii, Lichtensteinu lub Islandii będą mogły otrzymać do 50 tys. zł na przygotowanie wspólnych projektów. Wnioski będzie można składać co miesiąc do 1 września 2014.

Więcej informacji: www.ngofund.org.pl

Zapraszamy na fanpage programu: www.facebook.pl

Program Obywatele dla Demokracji jest finansowany z Funduszy EOG. Operatorem programu jest Fundacja Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.

LOGO

Obywatele dla Demokracji - baner
Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.
Źródło: Obywatele dla Demokracji
Data wydarzenia: od 2013-09-01 do 2013-10-15
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa, woj. mazowieckie

E-mail:

odd@batory.org.pl

Www:

http://www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 7 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • demokracja
  • dzieci
  • młodzież
  • partycypacja
  • społeczeństwo obywatelskie
  • tradycja

Nabór w Funduszu Współpracy Dwustronnej: Trendy demograficzno-epidemiologiczne a ochrona zdrowia

Nowe fundusze norweskie: rozpoczęły się negocjacje z UE

Nowe fundusze norweskie być może od 2017 [z prasy]

Nabór w Funduszu Współpracy Dwustronnej: Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów

Ostatni nabór: Mobilność studentów i pracowników uczelni

Wyniki konkursu w Programie "Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu"

Sekcja +

Tylko "organizacje-przedsiębiorcy" składają sprawozdanie do KRS

Monika Chrzczonowicz, poradnik.ngo.pl
Stowarzyszenie lub fundacja, które są zarejestrowane w KRS, ale nie prowadzą działalności gospodarczej, nie składają sprawozdania finansowego do KRS. Obowiązek ten dotyczy tylko przedsiębiorców. Ekspertka Informatorium wyjaśnia, z czego to wynika.
Sekcja +

Fundacja OPP: dwa obowiązkowe sprawozdania merytoryczne

Aneta Krawczyk, poradnik.ngo.pl
Fundacje mające status organizacji pożytku publicznego (OPP) mają więcej obowiązków sprawozdawczych niż inne organizacje. Oprócz sprawozdania merytorycznego, składanego do „swojego” ministra, muszą też opublikować na stronie internetowej ministra pracy sprawozdania związane z posiadaniem statusu OPP.