Przejdź do treści głównej

Profesjonalizacji ciąg dalszy… [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2013-07-19, 12:36
archiwalne
Warsztaty z zakresu komunikacji
Wolontariusze, członkowie Ełckiego Centrum Wolontariatu Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas zakończyli udział w szkoleniach, kursach organizowanych przez Caritas Diecezji Ełckiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza z siedzibą w Ełku.

Tematyka szkoleń była różnorodna, w zależności od charakteru pracy wykonywanej przez lokalnych społeczników. Mogli oni zgłębić swoją wiedzę w zakresie prawa, organizacji pomocy społecznej w środowisku lokalnym, animacji czasu wolnego dzieci, opieki nad osobami starszymi/niepełnosprawnymi. 20 wolontariuszy wzięło udział w kursie przygotowawczym na wychowawców placówek wypoczynku. W powyższych formach wsparcia uczestniczyło łącznie 100 członków ECWC i PZC. Każdy z nich obligatoryjnie uczestniczył w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Obecnie trwają praktyki, w których udział muszą wziąć wszyscy uczestnicy projektu. Czas na ich realizację upływa wraz z ostatnim dniem września.

Wszystkie działania realizowane są w ramach projektu „Profesjonalizacja wolontariatu 18+ działającego przy Caritas Diecezji Ełckiej”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Miejsce: Ełk, 10, 19-300 Ełk, woj. warmińsko - mazurskie
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

3 Maja 10, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • profesjonalizacja, podnoszenie kwalifikacji
  • wolontariat
  • wolontariusze