Przejdź do treści głównej

Niedziela z architektami Warszawy Powiśle

autor(ka): Centrum Architektury
2013-05-28, 17:30
archiwalne
Stacja PKP Powiśle 1963 fot. Zbyszko Siemaszko
2 czerwca 2013 r., w ostatni dzień długiego weekendu, na Powiślu odbędzie się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem do władz miasta, połączona z projekcją zdjęć, sprzedażą albumu o architekturze Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka oraz wycieczką architektoniczną po warszawskich dworcach.

„Plac Romanowicza, Plac Szymaniaka”. Niedziela z architektami dworca Warszawa-Powiśle.

2 czerwca 2013 od godz. 12:00, Warszawa Powiśle, ul. Kruczkowskiego 3b.

* Podpisz petycję o nazwanie placów przed Warszawą-Powiśle imieniem architektów Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka

* Zobacz projekcję wyjątkowych materiałów archiwalnych

* Kup album „ARPS. Architektura Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka”

* Chodź na wycieczkę architektoniczną po warszawskich dworcach (uwaga, rejestracja!)

Centrum Architektury, we współpracy z Warszawą Powiśle i przy wsparciu stowarzyszenia Powojenny Modernizm rozpoczyna starania o o nazwanie placów przy wejściach na stację Warszawa-Powiśle imieniem architektów Arseniusza Romanowicza (1910-2008) i Piotra Szymaniaka (1911-1967) – projektantów Powiśla, z charakterystycznym okrągłym pawilonem-grzybkiem od strony ulicy Kruczkowskiego, oraz modernistycznych warszawskich dworców: Centralnego, Ochoty, Śródmieścia, Stadionu i Wschodniego.

To pilotaż większej akcji Centrum Architektury zmierzającej do upamiętnienia w nazwach ulic, placów i skwerów co najmniej kilkunastu wybitnych architektów, którzy w XX wieku współtworzyli pejzaż Warszawy.

2 czerwca 2013 r., w ostatni dzień długiego weekendu, na Powiślu odbędzie się akcja zbierania podpisów pod wnioskiem do władz miasta, połączona z projekcją zdjęć, sprzedażą albumu o architekturze Romanowicza i Szymaniaka oraz wycieczką architektoniczną po warszawskich dworcach.

PETYCJA - zanim ktoś wpadnie na bardziej martyrologiczny pomysł, nazwijmy place przed wejściem na Powiśle na cześć architektów! Wystarczy 200 podpisów osób zameldowanych w Warszawie. Przyjdź i podpisz petycję, Centrum Architektury zajmie się resztą! Podpisy zbieramy cały dzień.

PROJEKCJA – stowarzyszenie Powojenny Modernizm zaprasza na wirtualną podróż przez setki ilustracji archiwalnych pokazujących architekturę warszawskich dworców od lat 40. do dziś. Projekcja będzie wyświetlana non-stop cały dzień.

ALBUM – 8 tekstów, ponad 200 ilustracji, 396 stron o architekturze Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka. Do kupienia w barze – 89 zł

WYCIECZKA – po dworcach na linii średnicowej oprowadza Grzegorz Piątek. Udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona – tylko dla zarejestrowanych uczestników: . Zainteresowanym podamy godzinę i miejsce zbiórki.

Zapraszają: Centrum Architektury i Warszawa Powiśle. Współpraca: Powojenny Modernizm

Więcej pytań?


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Centrum Architektury
Data wydarzenia: 2013-06-02
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • historia
  • inicjatywy oddolne
  • miasto
  • varsaviana