Przejdź do treści głównej

Toruń. Konferencja na temat modelu klastrów NGO

autor(ka): Liliana Grabianka (oprac. M. Kucz)
2012-11-16, 12:29
archiwalne
Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan wraz z partnerem Instytutem Spraw Społeczno Gospodarczych w Szczecin, w ramach projektu: „PROGRESSUS - INNOWACYJNY MODEL KLASTRÓW NGO DZIAŁAJĄCYCH Z PRACODAWCAMI NA RZECZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”, 29 listopada 2012 w Toruniu planuje przeprowadzić konferencję wraz z warsztatami.

Na konferencji nastąpi pełna prezentacja modelowego rozwiązania na podstawie opisu budowy struktury klastra, który w założeniu wpłynie na funkcjonujący już system wsparcia aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych w regionie wraz z analizą porównawczą polityki prowadzonej na poziomie krajowym. W trakcie warsztatów wyjaśnione zostaną przez ekspertów zagadnienia związane z wdrożeniem modelu i jego narzędzi.

Dla przypomnienia prezentowana innowacja wyraża się w kilku płaszczyznach. Jedną z nich jest zastosowanie znanej dotąd w obszarze gospodarczym - idei klasteringu mające na celu nowatorską próbę, intensyfikowania, konsolidacji i koordynacji działań NGO działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Istotą budowania nowych form współpracy jest podejmowanie wspólnych działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Podjęta próba budowania klastrów społecznych, jest skuteczną alternatywną dla obecnego stanu rzeczy, w którym to NGO działają samodzielnie bez ścisłej współpracy ze sobą.

Więcej informacji na stronie internetowej projektu

www.progressus.info

Aktualnie w sposób ciągły na potrzeby konsultacji wśród przyszłych użytkowników na temat formy i oczekiwań użytkowych zaproponowanego modelu w ramach projektu „PROGRESSUS – Innowacyjny model klastrów NGO działających z pracodawcami na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych” prowadzimy badania ewaluacyjne modelu KLASTRA SPOŁECZNEGO w zakresie analizy pracodawców pod względem współpracy z NGO w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Zależy nam na poznaniu Państwa opinii pod kątem procesu adaptacji modelu. Wyniki badania posłużą m.in. do lepszego przygotowania prelegentów i ekspertów prezentujących model w Państwa województwie.

Ankieta stanowi uzupełnienie dot. skuteczności działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jej wypełnienie pozwoli w pełni zebrać uwagi, opinie pod kątem badanego obszaru integracji społecznej.

Badanie jest anonimowe. Wszystkie dane będą prezentowane w postaci zbiorczych tabel statystycznych, bez możliwości powiązania odpowiedzi z konkretna osobą.

W przypadku pytań proszę o kontakt mailowy:

Uprzejmie prosimy o wypełnienie ankiety w terminie 7 dni od niniejszego komunikatu. Aby przejść do ankiety prosimy nacisnąć na umieszczony poniżej link i już dziś dziękuję za jej wypełnienie.

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDhQZDZjMFZOSWp3Mmd4WTFxZ09sN3c6MQ

Udział w szkoleniu gdzie zapewniamy serwis kawowi i obiad tylko po wcześniejszym przesłaniu do 23 listopada 2012 formularza zgłoszeniowego ( w załączniku) na adres e-mail: Liczba miejsc ograniczona.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: info. własna kujawsko-pomorskie.ngo.pl
Data wydarzenia: 2012-11-29
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • federalizacja, sieciowanie
  • osoby bezrobotne
  • osoby z niepełnosprawnościami