DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Debata wokół sytuacji nieletnich matek i ich dzieci

Każdego roku w placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt (zakłady poprawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze) kilkadziesiąt niepełnoletnich dziewcząt zachodzi w ciążę. Wiele z nich nie ma gdzie się podziać z dzieckiem, a w placówce zostać nie mogą. Ta sytuacja rodzi dziesiątki dramatów. Rozwiązaniem jest dla nich powrót do patologicznej rodziny lub dom samotnej matki... Bywa, że matka i dziecko muszą zostać rozdzielone...

Wiadomość archiwalna

A A A

2012-10-15, 15.24
zaproszenie
program debaty

Fundacja Po DRUGIE oraz PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych mają zaszczyt zaprosić na Debatę wokół sytuacji nieletnich matek i ich dzieci stanowiącą element akcji społecznej „Chcę być z Tobą MAMO!” mającej na celu utworzenie oddziałów dla matek z dziećmi w placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt.

Debata odbędzie się 16 października 2012 roku o godzinie 13.00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie ul . Marszałkowska 115.

Głównym celem spotkania jest przybliżenie obowiązujących rozwiązań systemowych, poznanie opinii przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych i praktyków w zakresie resocjalizacji.

Debata jest unikalną okazją do wymiany opinii i doświadczeń wokół sytuacji nieletnich wychowanek placówek resocjalizacyjnych.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

data wydarzenia: 2012-10-16
źródło: Fundacja po DRUGIE
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.