Przejdź do treści głównej

Debata wokół sytuacji nieletnich matek i ich dzieci

autor(ka): Małgorzata Cwalina
2012-10-15, 15:24
archiwalne
Każdego roku w placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt (zakłady poprawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze) kilkadziesiąt niepełnoletnich dziewcząt zachodzi w ciążę. Wiele z nich nie ma gdzie się podziać z dzieckiem, a w placówce zostać nie mogą. Ta sytuacja rodzi dziesiątki dramatów. Rozwiązaniem jest dla nich powrót do patologicznej rodziny lub dom samotnej matki... Bywa, że matka i dziecko muszą zostać rozdzielone...

Fundacja Po DRUGIE oraz PEDAGOGIUM Wyższa Szkoła Nauk Społecznych mają zaszczyt zaprosić na Debatę wokół sytuacji nieletnich matek i ich dzieci stanowiącą element akcji społecznej „Chcę być z Tobą MAMO!” mającej na celu utworzenie oddziałów dla matek z dziećmi w placówkach resocjalizacyjnych dla dziewcząt.

Debata odbędzie się 16 października 2012 roku o godzinie 13.00 w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie ul . Marszałkowska 115.

Głównym celem spotkania jest przybliżenie obowiązujących rozwiązań systemowych, poznanie opinii przedstawicieli różnych ugrupowań politycznych i praktyków w zakresie resocjalizacji.

Debata jest unikalną okazją do wymiany opinii i doświadczeń wokół sytuacji nieletnich wychowanek placówek resocjalizacyjnych.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja po DRUGIE
Data wydarzenia: 2012-10-16
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • polityka społeczna
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka
  • rodziny