Przejdź do treści głównej

Nagroda dla animatorki z warszawskiego Powiśla [wideo]

autor(ka): Marysia Grzybowska
2012-10-09, 11:40
archiwalne
Jedną z osób wyróżnionych w tegorocznej edycji Konkursu dla Animatorów Społecznych im. Heleny Radlińskiej jest Katarzyna Federowicz. Kapituła konkursu doceniła jej kreatywność i sposób, w jaki buduje środowisko lokalne w wielkim mieście.

Katarzyna Federowicz jest menedżerem i pedagogiem, który swoją energią stara się pobudzać innych do działania. Zainicjowała Festiwal „Powiślenia”, udziela się także w organizowanym przez Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej projekcie „Partnerstwo dla Powiśla”, w ramach którego angażuje się w poprawę jakości życia mieszkańców Dzielnicy Śródmieście i budowania jej pozytywnego wizerunku.

przeczytaj więcej >>

 

Konkurs dla Animatorów społecznych im. Heleny Radlińskiej ma na celu promowanie animatorów społecznych oraz wykonywanych przez nich działań. Kandydata do Konkursu zgłaszają osoby, grupy, środowiska, instytucje lub organizacje, dołączając do formularza zgłoszeniowego rekomendacje od przedstawicieli lokalnych władz, instytucji, grup formalnych i nieformalnych lub osób. Kapitułę Konkursu tworzą laureaci poprzednich pięciu edycji, czyli 38 animatorów z całej Polski.

Helena Radlińska, patronka konkursu, twórczyni pedagogiki społecznej w Polsce, w swojej teorii kładła nacisk na istotność pracy animatora w przestrzeni lokalnej i towarzyszące jej mechanizmy sił społecznych, czyli relacji zawiązującej się pomiędzy jednostką a środowiskiem.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL
Organizator:

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, CAL

Adres:

Podwale 13, 00-252 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

022 828 77 12, 827 79 71

E-mail:

biuro@cal.org.pl

Www:

http://www.cal.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna