DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Ruszyła kolejna akcja, "Nie Dla GMO w Polsce"

W dniu wczorajszym ukazała się kolejna petycja w sprawie sprzeciwu wprowadzenia w Polsce roślin genetycznie modyfikowanych.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Mateusz Myszkowski

2012-08-10, 11.16

Tym razem, użytkownicy portalu epetycje.pl, złożyli Petycję W Sprawie Zakazu Rejestracji Odmian, Obrotu I Upraw Roślin GMO w Polsce. Temat jest już zapewne wszystkim znany, natomiast starań i walki o zdrową i naturalną żywność nigdy za wiele.

Autor petycji podkreśla, jak ważna jest rola naturalnych nasion i żywności w ekosystemie. Jak wprowadzenie GMO wpłynie na polskie gospodarstwa rolne. Kto straci, kto zyska.

Temat jest dość kontrowersyjny, wśród Polaków możemy znaleźć wielu przeciwników wprowadzenia genetycznie modyfikowanej żywności i roślin, ale i również zwolenników.

Musimy sami się zastanowić, czy warto jest zwiększać produkcję kosztem jakości produktu? Pomijająć wizualne aspekty warzyw i owoców GMO, które są dopracowane niemal że idealnie z wyglądu, to i tak nie dorównują jakościowo naturalnym.

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

źródło: Portal obywatelski
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.