Przejdź do treści głównej

Ruszyła kolejna akcja, "Nie Dla GMO w Polsce"

autor(ka): Mateusz Myszkowski
2012-08-10, 11:16
archiwalne
W dniu wczorajszym ukazała się kolejna petycja w sprawie sprzeciwu wprowadzenia w Polsce roślin genetycznie modyfikowanych.

Tym razem, użytkownicy portalu epetycje.pl, złożyli Petycję W Sprawie Zakazu Rejestracji Odmian, Obrotu I Upraw Roślin GMO w Polsce. Temat jest już zapewne wszystkim znany, natomiast starań i walki o zdrową i naturalną żywność nigdy za wiele.

Autor petycji podkreśla, jak ważna jest rola naturalnych nasion i żywności w ekosystemie. Jak wprowadzenie GMO wpłynie na polskie gospodarstwa rolne. Kto straci, kto zyska.

Temat jest dość kontrowersyjny, wśród Polaków możemy znaleźć wielu przeciwników wprowadzenia genetycznie modyfikowanej żywności i roślin, ale i również zwolenników.

Musimy sami się zastanowić, czy warto jest zwiększać produkcję kosztem jakości produktu? Pomijająć wizualne aspekty warzyw i owoców GMO, które są dopracowane niemal że idealnie z wyglądu, to i tak nie dorównują jakościowo naturalnym.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Portal obywatelski
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Hej, Politycy, wasi wyborcy mówią nie dla GMO! ~Irmina Kot-Zagalska 14.08.2012, 07:45 Nie chcę jeść warzyw tak opryskanych chemią, że nie da się z nich zrobić przetworów, nie chcę warzyw, które są bez smaku! Uważajcie na kolejne reformy panowie i panie politycy, bo siła narodu jest wielka. To my was wybraliśmy, reprezentujcie więc interesy nasze, a nie własne! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • wieś