Przejdź do treści głównej

Zlot Młodzieży Polonijnej na Dolnym Śląsku

archiwalne
Pod 80 uczestników z Europy Wschodniej i Zachodniej weźmie udział w III Zlocie Młodzieży Polonijnej POLONICUS, który rozpoczyna się 21 lipca 2012. Zlot organizowany przez Wrocławską Fundację Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej „Freya”, w tym roku odbędzie się w Łężycach, w Kotlinie Kłodzkiej, na Dolnym Śląsku.

Już po raz czwarty Wrocławska Fundacja „Freya” organizuje spotkanie polskiej młodzieży z całego świata. W tegorocznym Zlocie Młodzieży Polonijnej POLONICUS uczestniczyć będą młodzi ludzie z Francji, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz Włoch. Nie zabraknie też grupy z Polski.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Kotlinie Kłodzkiej uczestnicy w niekonwencjonalny sposób poznawać będą tajniki języka polskiego oraz historii Polski. Oprócz bloku edukacyjnego w programie Zlotu znajdują się także wycieczki krajoznawcze i przyrodnicze, warsztaty i zajęcia kulturalne. Dzięki międzynarodowemu gronu młodzież będzie mogła wymieniać swoje polonijne doświadczenia oraz dzielić się wiedzą, jak w ciekawy sposób przybliżać się do tradycji swoich przodków.

Wrocławska Fundacja FREYA od wielu lat organizuje przedsięwzięcia dla dzieci i młodzieży z całego świata. Na Zlot POLONICUS Fundacja zaprasza uczestników pochodzenia polskiego, mieszkających poza granicami kraju. Mają oni możliwość, w aktywny sposób, uczenia się języka polskiego oraz poznawania kultury i tradycji Polski. Do tej pory, w projektach Fundacji, udział wzięły dzieci i młodzież z Argentyny, Francji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Senat RP, a honorowego patronatu udzieli Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja „Freya”
Organizator:

Wrocławska Fundacja Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej "Freya"

Adres:

Sąsiedzka 15 lok. 1, 50-031 Wrocław, woj. dolnośląskie

Www:

http://www.freya.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • młodzież