DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Bydgoszcz. Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych

Jesteś osobą niepełnosprawną, planujesz jej zatrudnienie albo pracujesz w obszarze integracji społecznej? Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Bydgoszczy zaprasza do korzystania z bezpłatnych usług szkoleniowych i doradczych.

Wiadomość archiwalna

A A A

2012-07-25, 08.53

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych – bydgoski Oddział Fundacji Pomocy Informatykom i Matematykom Niesprawnym Ruchowo, zaprasza osoby niepełnosprawne, ich otoczenie oraz pracodawców do korzystania z bezpłatnych usług doradczych i szkoleniowych. Centrum działa w Bydgoszczy, jednak swoim działaniem obejmuje zasięg województwa kujawsko-pomorskiego.

Działania CEiAZON opierają się na wielowymiarowym wsparciu osób niepełnosprawnych w zakresie aktywizacji zawodowej oraz integracji społecznej. Realizacji tych celów służy:

  • specjalistyczne poradnictwo prowadzone przez doradcę zawodowego, psychologa
    oraz prawnika, umożliwiające bardziej efektywne poruszanie się po rynku pracy;
  • bezpłatne szkolenia obejmujące warsztaty psychoedukacyjne, warsztaty prawne, szkolenia zawodowe, podstawowe i zaawansowane szkolenia informatyczne, wspierające konkurencyjność osób niepełnosprawnych na rynku pracy;
  • praktyczne wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia poprzez profesjonalne pośrednictwo pracy.

Pracownicy Fundacji i CEiAZON przywiązują szczególną wagę do promocji korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Możliwe jest, aby obok formy stacjonarnej, usługi doradcze oraz pośrednictwo pracy realizowane były w formie zdalnej (przy pomocy telefonu i Internetu). Dzięki temu redukujemy trudności i koszty wynikające z konieczności dojazdów do siedziby Centrum.

Centrum, jako certyfikowana Agencja Pośrednictwa Pracy oraz Agencja Doradztwa Personalnego oferuje Pracodawcom usługi z obszaru:

  • pośrednictwa pracy, polegającego m.in. na pomocy sporządzeniu analizy stanowiska pracy, opracowaniu profilu kandydata oraz ogłoszenia rekrutacyjnego, a także przeprowadzeniu procesu rekrutacji i selekcji kandydatów;
  • doradztwa w zakresie obniżenia kosztów działalności gospodarczej firmy poprzez obniżenie wpłat na PFRON; dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników; dotacji na wyposażenie stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawne;
  • rozliczania dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników w ramach SODiR (Systemu Dofinansowań i Refundacji) PFRON;
  • szkoleń m.in. z zakresu przystosowania stanowiska i środowiska pracy osoby niepełnosprawnej, refundacji kosztów szkoleń pracowników niepełnosprawnych, współpracy z osobami niepełnosprawnymi z różnymi rodzajami niepełnosprawności, prawnych aspekty zatrudniania pracowników z niepełnosprawnością.

Do korzystania z usług Centrum zachęcamy również rodziny osób niepełnosprawnych, osoby oczekujące na wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, a także środowisko instytucjonalne zajmujące się problematyką niepełnosprawności.

Osoby zainteresowane wsparciem Centrum zapraszamy do kontaktu.

Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej
Osób Niepełnosprawnych
ul. Gajowa 99, 85-717 Bydgoszcz
tel. 52 516 46 14, 52 52 516 15

tel. kom. 508 501 361, 508 501 377
e-mail:

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

miejsce: Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, Gajowa 99, 85-717 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie
data wydarzenia: od 2012-07-13 do 2012-09-30
organizator: Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
adres: Gajowa 99, 85-717 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie
tel.: 52 516 46 14, 52 516 46 15, 508 501 361, 508 501 377, e-mail: bydgoszcz@idn.org.pl
www: http://www.fpmiinr.org.pl 
źródło: Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.