Przejdź do treści głównej

Akcja "Polska na rowery" 2012 - Święto Cykliczne

autor(ka): Agata Staniszewska, Agora
2012-04-20, 16:11
archiwalne
fot. ngo.pl
Trwa trzecia odsłona akcji „Polska na Rowery”. Organizatorzy działań zachęcają wszystkich amatorów dwóch kółek do wspólnych obchodów Święta Cyklicznego podczas weekendu 1-3 czerwca 2012 roku.

W całym kraju w ramach wspólnego świętowania, przygotowanego przez „Polskę na Rowery” i „Miasta dla Rowerów”, odbędą się dziesiątki imprez dla rowerzystów. Już teraz można przyłączyć się do akcji, a także zgłosić i zorganizować rowerową wyprawę!

Pomysłodawcy Święta Cyklicznego proponują dwa sposoby na włączenie się w jego obchody: przyłączenie się do jednej z imprez rowerowych lub organizacja własnej.

Dla tych, którzy chcą wziąć udział w jednej z zaplanowanych już wypraw, powstanie lista imprez dla rowerzystów dostępna na stronie www.polskanarowery.pl. W weekend 1-3 czerwca trzeba tylko wziąć rower i wybrać się w trasę, zabierając ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów.

Można też przygotować własną imprezę rowerową - wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy, rajd lub wyścig dla pięciu albo pięciuset osób. Organizatorem imprezy może być każdy, do włączenia się w Święto zapraszane są osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, a także sklepy rowerowe.

Swój plan warto zgłosić organizatorom Święta Cyklicznego - wyprawa trafi wtedy na listę weekendowych propozycji i będzie ogłoszona na łamach „Gazety Wyborczej" oraz w internecie. Dokładne instrukcje, jak dopełnić formalności i oficjalnie włączyć się do akcji, podaje serwis www.polskanarowery.pl - na stronie są m.in. regulamin, pomysły i inspiracje dla imprez.

- W tym roku szczyt akcji „Polska na Rowery” ma wyjątkowy charakter - razem z naszymi przyjaciółmi z ogólnopolskiej sieci „Miasta dla Rowerów” łączymy siły by „urowerowić” cały kraj! Wierzymy, że w rowerze jest moc, a im więcej rowerzystów i rowerzystek, tym moc jest potężniejsza - mówią o Święcie Cyklicznym organizatorzy „Polska na Rowery”. – „Miasta dla Rowerów” przygotują na pierwszy weekend czerwca atrakcje w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (małym i dużym), Szczecinie, Toruniu, Gliwicach, Brzegu i Zielonej Górze. Ale do obchodów Święta Cyklicznego może się włączyć każdy - niech tego dnia dzieje się jak najwięcej. Niech będzie nas widać w całej Polsce, od największych miast aż po najmniejsze miejscowości. To czy się uda, zależy także od Was.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Agora
Data wydarzenia: od 2012-06-01 do 2012-06-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • hobby, zainteresowania
  • rowery
  • sport