Przejdź do treści głównej

Banki Żywności zebrały 240 ton jedzenia dla potrzebujących [relacja]

autor(ka): Federacja Polskich Banków Żywności
2012-03-29, 15:22
archiwalne
240 ton produktów spożywczych, o 50 ton więcej niż w zeszłym roku, zebrało 19 Banków Żywności podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która odbyła się w dniach 23-25 marca.

240 ton produktów spożywczych, o 50 ton więcej niż w zeszłym roku, zebrało 19 Banków Żywności podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności, która odbyła się w dniach 23-25 marca. Wielkanocna Zbiórka Żywności jest akcją organizowaną lokalnie przez Banki Żywności, które corocznie zachęcają klientów sklepów do podzielenia się swoimi zakupami z potrzebującymi. Ponad 17000 wolontariuszy zbierało produkty, które jeszcze przed świętami, za pośrednictwem lokalnych organizacji charytatywnych, trafią do potrzebujących.

Wynik Wielkanocnej Zbiórki Żywności jest sukcesem wszystkich – przede wszystkim tych, którzy mimo kryzysu zdecydowali się pomóc potrzebującym. Zbiórki są także wielkim świętem wolontariuszy, którzy świadomie poświęcają swój czas i energię po to, by pomóc innym.

Wielkanocna Zbiórka Żywności jest akcją organizowaną lokalnie. W tym roku zbiórkę przeprowadziły Banki Żywności w Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lesznie, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Radomiu, Rudzie Śląskiej, Siedlcach, Słupsku, Suwałkach, Tarnobrzegu, Tczewie i Toruniu.

W Niedzielę Palmową, 1 kwietnia, Bank Żywności SOS w Warszawie organizuje akcję „JAJO!” – wolontariusze będą zbierać przy wyjściu z wybranych kościołów świeże jajka, które tradycyjnie trafią na wielkanocne stoły najbardziej potrzebujących. Akcji towarzyszyć będzie festyn malowania pisanek, który odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W zeszłym roku podczas akcji zebrano ponad 23 tys. jaj.

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest coroczną akcją organizowaną przez wybrane Banki Żywności. Produkty zebrane w trakcie akcji przekazywane są lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom, które m.in. prowadzą jadłodajnie, ośrodki pomocy, wspierają bezdomnych, wielodzietnych, bezrobotnych, samotnie wychowujących dzieci, starszych i niepełnosprawnych. Systematyczna współpraca Banków Żywności z lokalnymi organizacjami pozarządowymi pozwala na dotarcie z pomocą do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.


Organizator:

Federacja Polskich Banków Żywności

Adres:

Al. Solidarności 101, 00-144 Warszawa, woj. mazowieckie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia