Przejdź do treści głównej

Łódź. Kiermasz Kobiecy nr 3 w Pałacyku

autor(ka): Maria Nowakowska
2011-11-21, 17:19
archiwalne
Kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne, pokaz balowej mody – to wszystko i znacznie więcej już w najbliższą niedzielę, 27 listopada 2011, od 10.00 do 17.00 w Ośrodku Kultury „Górna” na ul. Siedleckiej 1, w którym odbędzie się kolejny już Kiermasz Kobiecy.

Kiermasz Kobiecy to lokalna impreza, która odbywa się cyklicznie, na terenie różnych dzielnic Łodzi. Pomysł na nią zrodził się w Instytucie Spraw Obywatelskich, w ramach programu „Pracujemy w domu”; jego zadaniem jest docenianie pracy osób, które zajmują się domem na pełen etat. Kiermasz ma pomóc stworzyć środowisko kobiet, które będą się wzajemnie wspierać i rozwijać swoje pasje, samoświadomość, podnosić samoocenę.

Każdy Kiermasz odbywa się pod hasłem przewodnim; w wypadku listopadowej edycji będzie nim „Pałacyk” – ze względu na charakter przestrzeni, w której impreza się odbywa. Kiermasz gości bowiem w Ośrodku Kultury „Górna”, mieszczącym się w fabrykanckim pałacyku na rogu Siedleckiej i Kilińskiego.

– Szkoda byłoby nie wykorzystać tych okoliczności – mówi Mateusz Sidor, świeżo upieczony Dyrektor Ośrodka, współtwórca koncepcji imprezy – siedzibą Ośrodka jest pałacyk wybudowany przez przemysłowca, do którego należała również fabryka mieszcząca się po sąsiedzku. Kiermasz jest okazją do przyjemnego i twórczego spędzenia czasu, ale też do zapoznania się z ofertą kierowanej przeze mnie placówki.

– Kiermasz jest świetną okazją, by kupić na Mikołajki jakiś niepowtarzalny prezent dla bliskich. – dodaje Maria Nowakowska, organizatorka imprezy. – Warto zainwestować nasze pieniądze w lokalnych twórców, zamiast w międzynarodowe korporacje. To kolejne zadanie Kiermaszu – pokazać, że nasze codzienne wyroby mają znaczenie, że można wybrać inaczej niż większość. I być z tym szczęśliwym.

Jak zwykle, wśród kiermaszowych atrakcji nie zabraknie „tytułowych” akcentów warsztaty plastyczne skupią się wokół motywów pałacowych, wyświetlany będzie też slide-show z rycinami sukni balowych. ­

Zaprosiliśmy do współpracy Stowarzyszenie Kanwa, zrzeszające ponad sześćdziesięciu rękodzielników oraz Koroneczki – klub rękodzieła spotykający się na co dzień w Ośrodku. – dodaje organizatorka. Tradycyjne już za oprawę kulinarną wydarzenia będzie odpowiedzialna grupa łódzkich wegan; swoim talentem pochwali się też Mirosława Wolniewicz z Księżego Młyna. 

Trzeci Kiermasz Kobiecy będzie największą z dotychczasowych imprez – swój udział potwierdziło niemal pięćdziesięciu wystawców. W tej grupie najliczniej reprezentowani są twórcy biżuterii; nie zabraknie również bezpłatnych porad kosmetycznych i makijaży, oryginalnych bibelotów, ceramiki, pojawi się nawet poetka promująca swój tomik. Na dzieci czekają atrakcje plastyczne i malowanie buzi, a także – jak zwykle – Biblioteczka pod Chmurką. Swoją obecność zapowiedziała również grupa „Opowieści w cieniu starej wierzby”, skupiająca osoby chcące przywrócić do życia sztukę opowiadania historii. Nie zabraknie łódzkich organizacji pozarządowych – w perspektywie zbliżającej się zimy warto zwrócić uwagę na KOTYliona, którego misją jest ratowanie kotów.

Opis imprezy oraz relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie:

http://pracujemywdomu.pl/sciagnij/Kiermasz_Kobiecy_folder.pdf

Gdzie jeszcze możecie nas znaleźć:

http://kiermaszkobiecy.blogspot.com

http://www.facebook.com/kiermaszkobiecy

Osoba do kontaktu:

Maria Nowakowska

606 325 848


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Kiermasz Kobiecy
Miejsce: Ośrodek Kultury "Górna", Siedlecka, 93-138 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2011-11-27
Organizator:

Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

Adres:

Więckowskiego 33 lok. 107, 90-734 Łódź, woj. łódzkie

Tel.:

606 325 848

Faks:

42 6301749

E-mail:

maria.nowakowska@inspro.org.pl

Www:

http://www.inspro.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • kobiety
  • rozrywka