Przejdź do treści głównej

Stadiony bez barier

autor(ka): Paweł Kękuś
2011-09-29, 14:49
archiwalne
24 i 25 września 2011 r. Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy brała udział w konferencji na temat dostępności stadionów piłkarskich dla osób niepełnosprawnych, która odbyła się na stadionie Wembley w Londynie. Fundacja pojechała do Londynu na zaproszenie CAFE, Europejskiej Organizacji powołanej by pomagać niepełnosprawnym, pod patronatem UEFA.

W trakcie trwania zjazdu (pierwszej takiej konferencji w Europie), poruszane były sprawy istotne wyłącznie z perspektywy osób niepełnosprawnych, dotyczące problemów z dostępnością stadionów w poszczególnych miastach i krajach. Fundacja Otwarte Ramię Białej Gwiazdy z podniesionym czołem mogła prezentować swoje dokonania w zakresie pomocy osobom z różnoraką niepełnosprawnością na stadionie Mistrza Polski Wisły Kraków. Klub Wisła Kraków SA. od niedawna udostępnił kibicom poruszającym się na wózkach I część sektora w pełni odpowiadającego potrzebom tzw. wózkowiczom, za który jeszcze raz w imieniu Fundacji oraz osób niepełnosprawnych chcieliśmy podziękować. Podczas niedawnego spotkania Zarządu Fundacji z Prezesem Bogdanem Basałajem, dzięki woli kompromisu z obu stron, doszło do ważnych ustaleń, które na dzień dzisiejszy są wprowadzane w życie.

Powracając do konferencji na Wembley dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy i praw, które m.in. przysługują niepełnosprawnym, dzięki istnieniu „siostrzanej” organizacji Unii Europejskiej, jaką jest Rada Europy, pod postulatami której podpisała się rzecz jasna i Polska.

Spora część konferencji poświęcona była przyszłorocznemu EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie, choć tylko miasta ukraińskie zjawiły się w komplecie. Choć z Polski zabrakło przedstawicieli Warszawy, Poznania i Gdańska, to Polska była reprezentowana przez 2 kluby Ekstraklasy tj. Śląsk Wrocław i Wisłę Kraków. Te dwa dni w Londynie zaowocowały wieloma nowymi kontaktami, pomysłami na wspólne projekty i deklaracjami co do przyszłej współpracy.

FORBG
www.forbg.vot.pl

CAFE
http://www.cafefootball.eu

 


Organizator:

CAFE

Www:

http://www.cafefootball.eu/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • rozrywka
  • sport
  • tradycja