Przejdź do treści głównej

Nabór uczestników na bezpłatny kurs "Techniki i metody muzykoterapii"

autor(ka): Ewa Osiewicz-Maciejczyk
2011-08-30, 09:35
Centrum Kształcenia Kadr "Tęcza" Placówka Kształcenia Ustawicznego zaprasza na bezpłatny kurs "Techniki i metody muzykoterapii", który będzie realizowany w ciągu trzech sesji w dniach: 10 - 11 września, 17 - 18 września, 24 - 25 września 2011 w Warszawie.

Zagadnienia realizowane: wprowadzenie teoretyczne muzykoterapia niewidomych, głucho niewidomych, upośledzonych umysłowo, chorych psychicznie metody a techniki muzykoterapii podstawowe środki oddziaływania muzykoterapii, instrumenty perkusyjne, głos ludzki pianino jako instrument perkusyjny - szczególny sposób wykorzystania pianina dialog instrumentalny z wykorzystaniem instrumentów unikalnych zabawa instrumentami niekonwencjonalnymi i efektami dźwiękowymi instrumenty polisensoryczne koncert muzyki japońskiej przez uczestników kursu bez wcześniejszego przygotowania muzycznego.

Wykładowcy: Lekarz psychiatra specjalizujący się w muzykoterapii, muzykoterapeuta z Państwowego Instytutu Neurologii i Psychiatrii, muzykoterapeuta z Zespołu Ośrodków dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza", muzyk specjalizujący się w tworzeniu sztuki performance z udziałem osób niepełnosprawnych.

Osoba, która ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 3 lutego 2006 r. w sprawie uzyskania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych.

Szczegóły na stronie www.tecza.org w zakładce szkolenia
 

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.
Źródło: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza"
Miejsce: Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Kopińska 6/10, 02-321 Warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2011-08-30 do 2011-09-09
Organizator:

Centrum Kształcenia Kadr "Tęcza" Placówka Kształcenia Ustawicznego

Adres:

Kopińska 6/10, 02-321 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

22-822-03-44 w55

Faks:

22-822-04-44

E-mail:

tecza@idn.org.pl

Www:

http://www.tecza.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • edukacja i wychowanie
  • osoby z niepełnosprawnością
  • polityka społeczna
  • rozwój zawodowy
Sekcja +

Społeczna pocztówka: 440 km po zmianę [foto]

440 km po zmianę, fot. K. Heród
Cztery kobiety z Fundacji Machina Fotografika - Sylwia, Kasia, Olga i Danusia utworzyły w tym roku sztafetę i wspólnie pokonały 440 km wzdłuż polskiego wybrzeża. Po co? By głośno mówić o potrzebach kobiet, wspierać kobiety z niepełnosprawnościami i działać na rzecz dostępności polskich plaż dla osób na wózkach.
Sekcja +

Społeczna pocztówka: Nowe życie starej zlewni [foto]

Euforia!
Stara, odrapana, zarośnięta i zapomniana... była zlewnia mleka w Wiązownicy-Kolonii nabiera kolorów. Dzięki społecznej akcji Nowe życie starej zlewni budynek i teren wokół niego podnosi się z ruin. Zaczęło się od lokalnej młodzieży, która oczyściła teren, a całkiem niedawno nasi przyjaciele ze Stoczka Łukowskiego wymalowali jedną ze ścian.