Przejdź do treści głównej

Forum Animatorów Społecznych 2011 [relacja]

autor(ka): Marcin Michalski
2011-06-29, 14:53
archiwalne
W czerwcu uczestnicy projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, w którym bierze udział pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, pojechali do Augustowa na XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych 2011.

Ponad dwieście osób przybyło na wschodni skraj Polski, by wziąć udział w XIII Forum Animatorów Społecznych. Do soboty uczestnicy wzięli udział w warsztatach, dyskusjach, wizytach studyjnych, których celem było poszukiwanie nowego spojrzenia na rolę animatora w społeczności lokalnej.

Las i woda nawiązują do motywu Forum, a jego uczestnicy odkryli nowy ląd: partycypację, dyskutując i wymieniając się doświadczeniami jak zmienić oddolne inicjatywy w systemowe rozwiązania.

– Partycypacja, słowo klucz tegorocznego Forum, to angażowanie społeczności lokalnych i włączanie ich we współdecydowanie o sprawach publicznych – mówi Urszula Grzęda ze Stowarzyszenia CAL. – Forum Animatorów było okazją nie tylko do spotkania przedstawicieli różnorodnych sektorów, branż, grup, ale także do oddania się refleksji nad wieloma obliczami partycypacji.

Ogólnopolskie Forum Animatorów nawiązuje do już 12-letniej tradycji Forów Aktywności Lokalnej organizowanych przez Stowarzyszenie CAL. Animatorzy, którzy wzięli udział w forum szukali odpowiedzi na pytania: Jak włączać społeczności lokalne we współdecydowanie o sprawach publicznych? Jak zadbać o grupy „słabsze” społecznie i miejsce na ich głos w dyskusji? Jak budować skuteczną współpracę pomiędzy administracją publiczną a partnerami społecznymi?


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie CAL
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • partycypacja