DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Forum Animatorów Społecznych 2011

W czerwcu uczestnicy projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, w którym bierze udział pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, pojechali do Augustowa na XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych 2011.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Marcin Michalski

2011-06-29, 14.53

Ponad dwieście osób przybyło na wschodni skraj Polski, by wziąć udział w XIII Forum Animatorów Społecznych. Do soboty uczestnicy wzięli udział w warsztatach, dyskusjach, wizytach studyjnych, których celem było poszukiwanie nowego spojrzenia na rolę animatora w społeczności lokalnej.

Las i woda nawiązują do motywu Forum, a jego uczestnicy odkryli nowy ląd: partycypację, dyskutując i wymieniając się doświadczeniami jak zmienić oddolne inicjatywy w systemowe rozwiązania.

– Partycypacja, słowo klucz tegorocznego Forum, to angażowanie społeczności lokalnych i włączanie ich we współdecydowanie o sprawach publicznych – mówi Urszula Grzęda ze Stowarzyszenia CAL. – Forum Animatorów było okazją nie tylko do spotkania przedstawicieli różnorodnych sektorów, branż, grup, ale także do oddania się refleksji nad wieloma obliczami partycypacji.

Ogólnopolskie Forum Animatorów nawiązuje do już 12-letniej tradycji Forów Aktywności Lokalnej organizowanych przez Stowarzyszenie CAL. Animatorzy, którzy wzięli udział w forum szukali odpowiedzi na pytania: Jak włączać społeczności lokalne we współdecydowanie o sprawach publicznych? Jak zadbać o grupy „słabsze” społecznie i miejsce na ich głos w dyskusji? Jak budować skuteczną współpracę pomiędzy administracją publiczną a partnerami społecznymi?

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

źródło: Stowarzyszenie CAL
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.