Przejdź do treści głównej

Forum Animatorów Społecznych 2011 [relacja]

autor(ka): Marcin Michalski
2011-06-29, 14:53
W czerwcu uczestnicy projektu „Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”, w którym bierze udział pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, pojechali do Augustowa na XIII Ogólnopolskie Forum Animatorów Społecznych 2011.

Ponad dwieście osób przybyło na wschodni skraj Polski, by wziąć udział w XIII Forum Animatorów Społecznych. Do soboty uczestnicy wzięli udział w warsztatach, dyskusjach, wizytach studyjnych, których celem było poszukiwanie nowego spojrzenia na rolę animatora w społeczności lokalnej.

Las i woda nawiązują do motywu Forum, a jego uczestnicy odkryli nowy ląd: partycypację, dyskutując i wymieniając się doświadczeniami jak zmienić oddolne inicjatywy w systemowe rozwiązania.

– Partycypacja, słowo klucz tegorocznego Forum, to angażowanie społeczności lokalnych i włączanie ich we współdecydowanie o sprawach publicznych – mówi Urszula Grzęda ze Stowarzyszenia CAL. – Forum Animatorów było okazją nie tylko do spotkania przedstawicieli różnorodnych sektorów, branż, grup, ale także do oddania się refleksji nad wieloma obliczami partycypacji.

Ogólnopolskie Forum Animatorów nawiązuje do już 12-letniej tradycji Forów Aktywności Lokalnej organizowanych przez Stowarzyszenie CAL. Animatorzy, którzy wzięli udział w forum szukali odpowiedzi na pytania: Jak włączać społeczności lokalne we współdecydowanie o sprawach publicznych? Jak zadbać o grupy „słabsze” społecznie i miejsce na ich głos w dyskusji? Jak budować skuteczną współpracę pomiędzy administracją publiczną a partnerami społecznymi?

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.
Źródło: Stowarzyszenie CAL
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • aktywność lokalna
  • partycypacja
Sekcja +

Społeczna pocztówka: 440 km po zmianę [foto]

440 km po zmianę, fot. K. Heród
Cztery kobiety z Fundacji Machina Fotografika - Sylwia, Kasia, Olga i Danusia utworzyły w tym roku sztafetę i wspólnie pokonały 440 km wzdłuż polskiego wybrzeża. Po co? By głośno mówić o potrzebach kobiet, wspierać kobiety z niepełnosprawnościami i działać na rzecz dostępności polskich plaż dla osób na wózkach.
Sekcja +

Społeczna pocztówka: Nowe życie starej zlewni [foto]

Euforia!
Stara, odrapana, zarośnięta i zapomniana... była zlewnia mleka w Wiązownicy-Kolonii nabiera kolorów. Dzięki społecznej akcji Nowe życie starej zlewni budynek i teren wokół niego podnosi się z ruin. Zaczęło się od lokalnej młodzieży, która oczyściła teren, a całkiem niedawno nasi przyjaciele ze Stoczka Łukowskiego wymalowali jedną ze ścian.