DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

Lubuskie: powstał CIS w Lubiszynie

„Najważniejszym celem centrum jest pomoc mieszkańcom gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej. W projekcie bierze udział 88 osób” – informuje Radio Zachód.

Wiadomość archiwalna

A A A

Na stronie internetowej Radia Zachód pojawił się krótki fragment rozmowy z Janem Koniarkiem, prezesem Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój”, który opowiada o przedsięwzięciu: - Celem jest reintegracja społeczna i zawodowa uczestników. Osoby te uczestniczą w czterech grupach zadaniowo-szkoleniowych, które mają przygotować te osoby do podjęcia pracy, albo w systemie ekonomii społecznej, albo na otwartym rynku pracy – mówi.

To ważny projekt dla gminy Lubiszyn. Zamieszkuje ja 7 tys. osób, z czego aż 20% wymaga wsparcia w przekwalifikowaniu się i aktywnym poszukiwaniu pracy. W nowym CIS mieszkańcy będą mogli nauczyć się zawodu w takich dziedzinach jak: florystyka, spawanie, elektryka, budownictwo, operator wózków widłowych.

Pieniądze na utworzenie Centrum pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W realizację zaangażowani są partnerzy społeczni i samorządowi. Liderem projektu jest Urząd Gminy w Lubiszynie.

Więcej: Agnieszka Dobosiewicz, CIS w Lubiszynie, Radio Zachód, 19 stycznia 2011 r.

 

Informacja pochodzi z portalu

źródło: Radio Zachód
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.