Przejdź do treści głównej

Lubuskie: powstał CIS w Lubiszynie [z prasy]

autor(ka): Redakcja portalu ekonomiaspoleczna.pl
2011-01-19, 16:49
„Najważniejszym celem centrum jest pomoc mieszkańcom gminy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej. W projekcie bierze udział 88 osób” – informuje Radio Zachód.

Na stronie internetowej Radia Zachód pojawił się krótki fragment rozmowy z Janem Koniarkiem, prezesem Lubuskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego „Rozwój”, który opowiada o przedsięwzięciu: - Celem jest reintegracja społeczna i zawodowa uczestników. Osoby te uczestniczą w czterech grupach zadaniowo-szkoleniowych, które mają przygotować te osoby do podjęcia pracy, albo w systemie ekonomii społecznej, albo na otwartym rynku pracy – mówi.

To ważny projekt dla gminy Lubiszyn. Zamieszkuje ja 7 tys. osób, z czego aż 20% wymaga wsparcia w przekwalifikowaniu się i aktywnym poszukiwaniu pracy. W nowym CIS mieszkańcy będą mogli nauczyć się zawodu w takich dziedzinach jak: florystyka, spawanie, elektryka, budownictwo, operator wózków widłowych.

Pieniądze na utworzenie Centrum pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W realizację zaangażowani są partnerzy społeczni i samorządowi. Liderem projektu jest Urząd Gminy w Lubiszynie.

Więcej: Agnieszka Dobosiewicz, CIS w Lubiszynie, Radio Zachód, 19 stycznia 2011 r.

 

Informacja pochodzi z portalu

Źródło: Radio Zachód
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • aktywizacja zawodowa
  • ekonomia społeczna
Sekcja +

OPP nie korzystało z 1%. Czy składa sprawozdanie do MPiPS?

Ewa Woldan-Jakubczyk, poradnik.ngo.pl
Obowiązki sprawozdawcze związane ze statusem pożytku publicznego dotyczą wszystkich OPP – niezależnie od tego, czy w danym roku mogą lub nie zbierać pieniądze z 1% podatku dochodowego. Warto o tym pamiętać, gdyż niezłożenie sprawozdania w terminie pozbawia organizację możliwości ubiegania się o 1% w roku kolejnym …
Sekcja +

SPOŁECZNE POCZTÓWKI z wakacji – znów czekamy na Wasze zdjęcia!

Jak co roku proponujemy Wam udział w konkursie na najlepszą SPOŁECZNĄ POCZTÓWKĘ! Czy podróżujecie, czy spędzacie wakacje w mieście – rozejrzycie się. Jeśli wpadnie Wam w oko fajna społeczna inicjatywa – zróbcie zdjęcia, króciutko je opiszcie i przyślijcie do NGO.PL. Na zdjęcia czekamy do końca sierpnia. Będą nagrody!