DZIŚ

kalendarz | termin ucieka | newsletter | dodaj wiadomość

WiM. Komunikacja wspomagana osób niepełnosprawnych

TPD w Morągu oraz Federacja FOSa zapraszają osoby pracujące z niepełnosprawnymi, rodziców, organizacje i przedstawicieli samorządów do współorganizacji spotkań – debat. Ich celem jest dzielenie się zdobytymi doświadczeniami ze społecznością lokalną, organizacjami i przedstawicielami samorządów, by w efekcie zapobiegać dyskryminacji osób niepełnosprawnych, zwrócić uwagę na ich problemy i ograniczenia codziennego życia.

Wiadomość archiwalna

A A A

logo Federacji FOSa

W październiku br. grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyła w praktykach w Niemczech. Osoby te spędziły tydzień w Centrach pedagogiki specjalnej, warsztatach i mieszkaniach wspomaganych, uczestnicząc w codziennym życiu. O poznanej metodzie pracy z osobami niepełnosprawnymi, wiedzy przekazanej przez partnera niemieckiego, uczestnicy praktyk chcą opowiedzieć. Byłaby to okazja do zaprezentowania filmu wraz z informacją uzupełniającą oraz rozmów na temat działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Planowane jest przeprowadzenie 4 takich spotkań w siedzibach organizacji, które zgłoszą chęć ich organizacji, w terminie od listopada do grudnia 2010. Dokładna data będzie ustalana. Chętni do współorganizowania spotkań proszeni są o kontakt z Alicją Kowalik z Federacji FOSa – 89 523 60 92.

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego wim.ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.