Przejdź do treści głównej

WiM. Komunikacja wspomagana osób niepełnosprawnych

autor(ka): Bartłomiej Głuszak, Federacja FOSa
2010-11-04, 22:09
logo Federacji FOSa logo Federacji FOSa
TPD w Morągu oraz Federacja FOSa zapraszają osoby pracujące z niepełnosprawnymi, rodziców, organizacje i przedstawicieli samorządów do współorganizacji spotkań – debat. Ich celem jest dzielenie się zdobytymi doświadczeniami ze społecznością lokalną, organizacjami i przedstawicielami samorządów, by w efekcie zapobiegać dyskryminacji osób niepełnosprawnych, zwrócić uwagę na ich problemy i ograniczenia codziennego życia.

W październiku br. grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyła w praktykach w Niemczech. Osoby te spędziły tydzień w Centrach pedagogiki specjalnej, warsztatach i mieszkaniach wspomaganych, uczestnicząc w codziennym życiu. O poznanej metodzie pracy z osobami niepełnosprawnymi, wiedzy przekazanej przez partnera niemieckiego, uczestnicy praktyk chcą opowiedzieć. Byłaby to okazja do zaprezentowania filmu wraz z informacją uzupełniającą oraz rozmów na temat działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Planowane jest przeprowadzenie 4 takich spotkań w siedzibach organizacji, które zgłoszą chęć ich organizacji, w terminie od listopada do grudnia 2010. Dokładna data będzie ustalana. Chętni do współorganizowania spotkań proszeni są o kontakt z Alicją Kowalik z Federacji FOSa – 89 523 60 92.

Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego wim.ngo.pl
Źródło: Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnością
Sekcja +

Społeczna pocztówka: Nowe życie starej zlewni

Euforia!
Stara, odrapana, zarośnięta i zapomniana... była zlewnia mleka w Wiązownicy-Kolonii nabiera kolorów. Dzięki społecznej akcji Nowe życie starej zlewni budynek i teren wokół niego podnosi się z ruin. Zaczęło się od lokalnej młodzieży, która oczyściła teren, a całkiem niedawno nasi przyjaciele ze Stoczka Łukowskiego wymalowali jedną ze ścian.
Sekcja +

Społeczna pocztówka: Słoneczna etnografia dla dzieci w Busku-Zdroju

Podczas wakacji zorganizowane zostały na terenie Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Słoneczko" w Busku-Zdroju bezpłatne warsztaty dla dzieci pn.: "Słoneczna Etnografia dla dzieci - poznajmy Indie”. Podczas językowych warsztatów plastyczno-muzyczno-tanecznych, dzieciaki miały okazję poznać wiele kultur świata. Jednym z krajów…