Przejdź do treści głównej

Elbląg. Rzecznik w obronie praw dzieci

autor(ka): Łukasz Dembiński, TPD Elbląg
2010-10-05, 13:02
archiwalne
Uchwałą Zarządu Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu z dniem 1 października 2010 r. utworzone zostało stanowisko Społecznego Rzecznika Praw Dziecka TPD. Funkcję objął Łukasz Dembiński – pedagog, dyrektor biura elbląskiego oddziału TPD.

Stanowisko rzecznika powstało w ramach ogólnopolskiego programu „Rzecznictwo, ochrona i monitoring praw dziecka w 30 rejonach kraju“, realizowanego przez Zarząd Główny TPD w Warszawie. W 2010 roku pracę rozpoczęło 17 regionalnych rzeczników z różnych części Polski. Dołączyli oni do grupy 13 rzeczników, działających już od kilku lat.

Rzecznictwo praw dziecka jest statutowym zadaniem TPD. Powołanie Społecznych Rzeczników Praw Dziecka ma na celu zwiększenie efektywności TPD w egzekwowaniu praw dziecka oraz udzielanie rodzinom wsparcia w wypełnianiu ich obowiązków wobec dzieci. Rzecznik nie zastępuje innych osób ani instytucji działających na rzecz utrzymania porządku publicznego, opieki nad dzieckiem czy pomocy dzieciom i rodzinie. Interweniuje wtedy, gdy dziecku dzieje się krzywda i nie znajduje ono pomocy w publicznych instytucjach, działających w obszarze pomocy społecznej, edukacji i wychowania. W celu zwiększenia skuteczności działania współpracuje ze specjalistami oraz instytucjami, które są niezbędne do rozwiązania zgłoszonego problemu.

Siedziba Rzecznika: Biuro TPD w Elblągu, ul. 1 Maja 37.
Dyżury: poniedziałek w godz. 8.00 – 11.00
              środa w godz. 15.00 – 17.00

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna – tel. 55 2338210. Sprawy można zgłaszać również mailowo na adres oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz.: 8.00 – 16.00.

Uwaga! W sytuacjach pilnych istnieje możliwość spotkania z rzecznikiem poza wskazanymi godzinami dyżurów.

Poinformuj nas, jeśli podejrzewasz, że w Twoim otoczeniu dziecku dzieje się krzywda lub jeżeli jesteś dzieckiem i uważasz, że ktoś łamie Twoje prawa.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat“ (J. Korczak).


Wiadomość pochodzi z serwisu regionalnego wim.ngo.pl
Źródło: TPD Elbląg
Miejsce: Elbląg
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • prawa człowieka
  • przeciwdziałanie przemocy
  • rzecznictwo, lobbing