Przejdź do treści głównej

1 października: Ogólnopolski Dzień Eko-biura

autor(ka): Anna Dymarczyk
2010-09-16, 16:09
archiwalne
Fundacja Aeris Futuro zaprasza wszystkich pracowników firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych do włączenia się we wspólne obchody Dnia Eko-biura i wzięcie udziału w konkursie! Skrzyknij kolegów z pracy, zróbcie eko-akcję, a relację prześlijcie na adres: konkurs@aeris.eko.org.pl do 10 października. Na zwycięski zespół czeka ekologiczny wyjazd integracyjny! Udokumentowane akcje zostaną zaprezentowane 20 października na Targach Dobrych Praktyk w Warszawie.

 

Zapraszamy wszystkich pracowników firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych do włączenia się we wspólne obchody Dnia Eko-biura i wzięcie udziału w konkursie!
Kilka drobnych i niewymagających wysiłku działań uczyni Twoje biuro miejscem bardziej przyjaznym dla środowiska i ludzi. Oto garść pomysłów:
  • Na dobry początek zmian zorganizuj dzień bez samochodu – namów kolegów i koleżanki by przyjechali do pracy rowerem lub środkami transportu publicznego.
  • Czy wiesz czym jest carpooling? Pracownicy krajów europejskich coraz częściej dojeżdżają do pracy wspólnie jednym samochodem! Spróbuj i Ty!
  • Daj drukarce wolne – zachowaj maile i inne dokumenty w wersji elektronicznej!
  • Oszczędzaj papier: drukuj dwustronnie, zbieraj makulaturę – stare jednostronne wydruki użyj jako notesu na podręczne notatki!
  • Zrób sobie przerwę – chwila ruchu na świeżym powietrzu doda Ci więcej energii niż kolejna kawa…
Skrzyknij kolegów z pracy, zróbcie akcję (najlepiej 1-go października) a relację prześlijcie na adres: do 10 października 2010. Na zwycięski zespół czeka ekologiczny wyjazd integracyjny! Udokumentowane akcje zostaną zaprezentowane na Targach Dobrych Praktyk w Warszawie (20.10.). Wtedy też wręczona zostanie główna nagroda!
Wskazówki oraz regulamin konkursu na stronie: www.aeris.eko.org.pl. Konkurs jest częścią kampanii Sukces to Nasze Naturalne środowisko, która odpowiada na potrzebę pogłębiania świadomości ekologicznej pracowników firm i instytucji publicznych. Idee zrównoważonego rozwoju mogą być spełnione w miejscu pracy poprzez stworzenie tak zwanego „eko-biura”, w którym oszczędnie gospodaruje się energią i innymi zasobami (np. papier, woda) oraz organizację „zielonych wydarzeń”. Zielone wydarzenia to takie, którym na każdym etapie towarzyszy dbałość o minimalizację ich negatywnego wpływu na środowisko, a jednocześnie o maksymalizację ich pozytywnego oddziaływania na społeczności lokalne. Więcej na stronie: www.zielonewydrzenia.pl.
ZAPRASZAMY!
koordynatorki projektu:
Anna Dymarczyk - , 694530056
Zofia Karpińska – , 600284502
Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Środowiska.
 

 


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Aeris Futuro
Data wydarzenia: od 2010-09-16 do 2010-10-10
Organizator:

Fundacja Aeris Futuro

Adres:

ul.Krowoderska 11/8,

Tel.:

694530056

E-mail:

adymarczyk@aeris.eko.org

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko