Przejdź do treści głównej

Kraków. Pomoc dla małych, niewidomych powodzian z Tynieckiej

autor(ka): Marta Suchojad
2010-06-04, 10:21
archiwalne
Woda zalała Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ul. Tynieckiej 6. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy. Akcję koordynuje Fundacja Szansa Dla Niewidomych, do której mogą się zgłaszać wszyscy, pragnący wesprzeć finansowo małych, niewidomych powodzian z Krakowa.

Jest to jedna z największych w Polsce szkół muzycznych dla dzieci z problemami wzroku. Powódź zniszczyła sale lekcyjne, pianina, specjalistyczny sprzęt komputerowy i wiele innych niezbędnych uczniom rzeczy.  

Dzieci muszą wrócić do szkoły i kontynuować naukę. Placówka jest jednym z niewielu miejsc w Polsce, gdzie niewidome i niedowidzące dzieci mogą nauczyć się samodzielności i zdobyć zawód. Dlatego działająca od 21 lat w branży rozwiązań dla niewidomych firma Altix zainicjowała zbiórkę pieniędzy na odbudowę ośrodka w Krakowie. Do akcji zaprosiła swoich zagranicznych partnerów, m.in. firmy Dolphin, Freedom Scientific, Index Braille AB, Optelec, Perkins, ViewPlus. Prezes firmy Altix, Pan Marek Kalbarczyk, sam jest osobą niewidomą. Powiedział, że trzeba teraz przywrócić możliwości edukacyjne uczniom tej szkoły. Został bowiem zalany cenny sprzęt komputerowy, dzięki któremu uczniowie mają możliwość czytania i nauki.

Akcję koordynuje Fundacja Szansa Dla Niewidomych, do której mogą się zgłaszać wszyscy, pragnący wesprzeć finansowo małych, niewidomych powodzian z Krakowa. Fundacja czeka na kontakt pod numerem: 666 817 900. Firmy zadeklarowały już wsparcie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczekujemy, że pomoc będzie jeszcze większa. Zapraszamy do udziału w akcji pomocy niewidomym i niedowidzącym dzieciom z Tynieckiej w Krakowie. Liczymy na duże zaangażowanie wszystkich chętnych.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Szansa dla Niewidomych
Miejsce: Kraków
Data wydarzenia: od 2010-06-04 do 2010-07-04
Organizator:

Fundacja Szansa dla Niewidomych

Www:

http://www.szansa.waw.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • osoby z niepełnosprawnościami