Przejdź do treści głównej

Pierwsza spółdzielnia socjalna w powiecie kartuskim!

autor(ka): Natalia Siuda
2010-03-18, 11:07
archiwalne
15 marca w Kartuzach oficjalnie został zakończony projekt „Spółdzielnia Socjalna”, współfinansowanego z EFS w ramach PO KL działanie 7.2.1. Uczestniczyło w nim 16 kobiet z gminy Sulęczyno. Projekt obejmował przede wszystkim szkolenia trwające dwa miesiące. Konkretnym efektem projektu jest powołana w marcu Spółdzielnia Socjalna „Gród Gotów” w Węsiorach.

W spotkaniu kończącym projekt, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kartuzach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, starostwa kartuskiego oraz gminy Sulęczyno. Projekt został zrealizowany dzięki Fundacji Edukacji i Działań Społecznych, która przystąpiła do konkursu "Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim - ciekawe pomysły, dobre praktyki". Projekt ten zwyciężył w 2009 roku w konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego.

Spółdzielnia socjalna, która powstała jest pierwszą w powiecie kartuskim i ósmą w województwie pomorskim. Jej głównym założeniem jest alternatywna możliwość zatrudnienia poza rolnictwem. Wiedza i umiejętności, które zdobyły uczestniczki szkolenia, na pewno przysłużą się tym działaniom. Zajęcia obejmowały m.in. taką tematykę jak: biznes plan, prowadzenie księgowości. Odbywały się także spotkania z doradcą zawodowym, psychologiem, a także…wizażystką.
Projekt jest także szansą na sprzedaż produktów lokalnych,  a więc na możliwość zarobku. Umożliwi też promocję regionu.

 


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: DEFS,
kartuzy.info
Miejsce: Kartuzy
Organizator:

Starostwo Powiatowe Kartuzy

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • ekonomia społeczna
  • kobiety