Przejdź do treści głównej

Katowice. Trzy kursy jeden cel

autor(ka): Radosław Kołodziej
2009-10-21, 09:29
archiwalne
Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie rozpoczyna nabór na trzy kursy: „Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” oraz „Zostań także inżynierem”. Programy szkoleń zostały zbudowane z myślą o humanistach. Kursy będą się odbywać w Katowicach i rozpoczną się w listopadzie 2009. Udział w nich jest bezpłatny.

Zajęcia są bezpłatne ze względu na to, że całość zajęć jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Każdy kurs obejmie 60 godzin zajęć, z których skorzysta w sumie 90 osób.

- Humaniści funkcjonujący na polskim rynku pracy nie mają doświadczenia ani umiejętności w wykorzystywaniu w swojej pracy zdobyczy nauk ścisłych. Stawia ich to na niekorzystnej pozycji w stosunku do osób z wykształceniem inżynierskim - mówi Kamila Jeżowska, koordynatorka Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. wiele osób z wykształceniem humanistycznym boi się nowoczesnych narzędzi oraz metod badawczych wymagających wiedzy z zakresu informatyki czy statystyki. Organizacja kursów ma na celu zmianę tego stanu rzeczy i wzmocnienie pozycji humanistów na rynku pracy.

Obecne kursy zostaną przeprowadzone w Katowicach („Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” oraz kurs „Zostań także inżynierem”).

Programy szkoleń zostały zbudowane z myślą o humanistach i ich lepszym przystosowaniu do współczesnego rynku pracy.

Matematyka w naukach społecznych
Pierwszy z cyklów zajęć- „Matematyka w naukach społecznych” został stworzony głównie z myślą o studentach, absolwentach, pracownikach naukowych oraz wszystkich osobach, których profesja wymaga zastosowania wiedzy matematycznej w odniesieniu do nauk humanistycznych.

W ramach kursu uczestnicy zostaną zapoznani z elementami informatyki, podstawami logiki, statystycznej analizy danych i statystyki opisowej. Osoby uczestniczące na zajęcia zostaną też zapoznane z elementami wnioskowania statystycznego, analizy współzależności pomiędzy zmiennymi, dowiedzą się jak wizualizować dane oraz jakie metody i techniki stosować w badaniach nauk społecznych. Dla wielu uczestników - zwłaszcza planujących pracę w firmach badawczych, kurs będzie stanowił możliwość zapoznania się z technikami zastosowania narzędzi matematyczno- informatycznych, takich jak Derive 6.1 PL i Mathcard.

Technologie informacyjne i edukacja multimedialna
Drugi program kursów - „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” stworzono z myślą o wszystkich humanistach, którym brakuje wiedzy z zakresu obsługi komputera. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

W programie kursu zawarto podstawowe informacje zakresu IT i pracy z komputerem. Uczestnicy poznają przepisy BHP w pracowni komputerowej, budowę komputera oraz podstawowe informacje o sieci Internet i poczcie elektronicznej. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą też podstawowe informacje na temat wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, tworzenia prezentacji multimedialnych, stron WWW i publikowania witryn w sieci. W ramach kursu nie zabraknie również zajęć z zakresu pozyskiwania i obróbki obiektów multimedialnych za pomocą cyfrowych urządzeń przetwarzania obrazu i dźwięku.

Zostań także inżynierem
Trzeci program - „Zostań także inżynierem” jest skierowany do studentów, absolwentów, osób pracujących lub poszukujących zatrudnienia, które pragną opanować techniki modelowania konstrukcji, analizy jakościowej i ilościowej procesów technologicznych.

Do udziału w kursie szczególnie zachęcamy kobiety, które dzięki nabyciu nowych umiejętności będą mogły skuteczniej konkurować w dziedzinach tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn.

W ramach kursu uczestnicy zostaną zapoznani z elementami logiki, wyższej matematyki, komputerowymi symulacjami układów cyfrowych, elementami programowania i technikami wytwarzania oprogramowania. Dla części uczestników z pewnością wartościowa okaże się również wiedza z zakresu narzędzi wspomagających pracę zespołów projektowych oraz analiza i projektowanie za pomocą CAD/CAM, AutoCAD.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy kursu „Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” i „Zostań także inżynierem” otrzymają dyplomy poświadczające udział w spotkaniach i zakres nabytych kompetencji.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Źródło: Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie
Miejsce: Katowice
Data wydarzenia: od 2009-11-01 do 2009-11-30
Organizator:

Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach WSP TWP w Warszawie

Adres:

ul. Katowicka 27 Katowice, 40-173 ,

Tel.:

(32) 351 37 31

Faks:

(32) 258 27 06

E-mail:

katowice@wsptwp.eu

Www:

http://www.wsptwp.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • nauka i technika
  • nowe technologie
  • rozwój zawodowy