Przejdź do treści głównej

Szukasz pracy – zobacz jak to się robi! [relacja]

autor(ka): Natalia Jarosz
2009-02-16, 09:59
archiwalne
W dniach 10-11 lutego br. w Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi odbyły się Zajęcia z Aktywizacji Zawodowej w ramach Projektu „Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie dwóch dni warsztatowo-szkoleniowych 10 niesłyszących i niedosłyszących uczestników zajęć mieli możliwość odkrycia i bliższego sprecyzowania własnych umiejętności i możliwości, swoich słabych i mocnych stron, a także swoich preferencji zawodowych. Dzięki prostym pytaniom: co umiem robić najlepiej, jakie mam pozytywne cechy charakteru, co najbardziej lubię w sobie, jakie mam doświadczenie i co powinienem w sobie udoskonalić uczestnicy zajęć wzmacniali poczucie własnej wartości. Celem tych ćwiczeń była próba osłabiania stereotypów związanych z funkcjonowaniem osób niesłyszących i niedosłyszących oraz modelowanie postawy otwartości na środowisko osób pełnosprawnych.

Drugi dzień warsztatów aktywizacyjnych miał na celu przygotowanie osoby niesłyszące lub niedosłyszące do spotkania z pracodawcą. Niezbędnych informacji prawnych oraz porad na temat „Prawo a rynek pracy dla Osób Niepełnosprawnych” dostarczył nasz prawnik z Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi Andrzej Adamczuk. Uczestnicy zapoznali się m.in. z rodzajami orzeczeń o niepełnosprawności, rodzajami umów o pracę i świadczeń z opieki społecznej, zasadami pracy w warunkach pracy chronionej i na otwartym rynku pracy, uprawnieniami pracowników niepełnosprawnych wynikającymi z Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej itd. Wyświetlony również został film pt. „Autoprezentacja oraz Rozmowa kwalifikacyjna”.

Pragniemy złożyć podziękowania wszystkim uczestnikom warsztatów aktywizacyjnych i żywimy nadzieję, iż pomogą one naszym klientom w aktywnym poszukiwaniu pracy!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi w Lublinie www.praca.ffm.pl
Miejsce: Lublin
Organizator:

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Adres:

ul. Hempla 5 Lublin, 20-008 ,

Tel.:

081 534 82 90

Faks:

081 534 82 95

E-mail:

praca@ffm.pl

Www:

http://www.praca.ffm.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • osoby z niepełnosprawnościami