Przejdź do treści głównej

Niepełnosprawni aktywni zawodowo! [relacja]

autor(ka): Natalia Jarosz
2009-01-23, 09:30
archiwalne

 23 stycznia 2009 roku w godzinach 9.00 – 12.00 w siedzibie Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi, w ramach Projektu „Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Europejskiego, odbyły się Giełdy Pracy dla Osób Niepełnosprawnych. W przedsięwzięciu wzięło udział dwóch pracodawców oraz siedem osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Oferty pracy przedstawili:

  • ART FOTO Robert Bogudziński
  • Centrum Chemii Budowlanej S.C.

Agencję Zatrudnienia reprezentowali pracownicy: Kamil Skowron, Anna Łagód oraz wolontariusze, wspomagający koordynację prac podczas Giełd.

Pracodawcy przedstawili kilka ofert pracy na stanowiska: grafik komputerowy oraz osoba do wprowadzania danych do komputera.

Specjaliści Agencji Zatrudnienia wyłonili z bazy 7 beneficjentów spełniających wymagania na poszczególne stanowiska pracy, pracodawcy przeprowadzili z nimi wstępne rozmowy kwalifikacyjne, zapoznali się z dokumentami aplikacyjnymi.

Pracodawcy byli zadowoleni z poziomu, jaki reprezentowali wybrani kandydaci i wyrazili chęć zatrudnienia kilku z nich. Konkretne decyzje pracodawców poznamy w najbliższym czasie. Mamy nadzieję, że Giełdy Pracy zaowocują kilkoma podpisanymi umowami.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi w Lublinie
Miejsce: Lublin
Organizator:

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Adres:

ul. Hempla 5 Lublin, 20-008 ,

Tel.:

081 534 82 90

Faks:

081 534 82 95

E-mail:

praca@ffm.pl

Www:

http://www.praca.ffm.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Zgadzam się z tobą ~niepełnosprawna bez pracy 09.06.2009, 10:14 Ja pracowałam jako taki "biały murzyn". Ciąglam 4,5 rok. Pracodawca dostał na meble z PFRON na komputer a tak naprawde ja tego nie widziałam. Zostałam oddelegowana gdzi eindziej i pracowąłam dla świetego spokoju. Moja nowaprzełożona mnie wykończyła. Na dzień dobry powiedziała "Nic będziemy razem pracować, choć nie ukrywam ze mi to nie na rękę bo zostałam postawiona przed faktem dokonanym i zmuszona nie jako do pracy z osobą niepełnosprawną". Pani dyrektor szkoły. Dajecie wiare. Byłam jej sekretarką. Wredna kobieta. Jak przyszłam do pracy miałam zaleczoną prawie Epilepse. Jak zrezygnowałam miałam napady raz w tygodniu. Duże z całkowitą utratą przytomność. Siniak które miałąm jak upadałam na chodnik miałam wszędzie. Bo napd miałam zazwyczaj jak szłam z pracy. Jeden się nie zagoił drugi był. Nawet lekarze na pogotowi się dizwili co to ja za prace mam. Pracowalm za grosz ebo jeszcz emusiałam tam dojechać. W sumie wychodziło mi o 150 zł więcej a niżeli renty socjalnej. A ja cieszyłam się ze mam prace. Dumna byłam Rodzicei wszyscy mówili mi "Nie po to studiowałaś zeby teraz wykończyć się". Aż pewnego dnia pekłam i odeszłam. Nikt mi nie pomógł. pCPR które ma pomagac niepełnosprawnym tylko mówi jakiesz masz prawa. Jak widze te wszystkie cyrki to mi się żygać chce. ODPOWIEDZ
  • Osoby z niepełnosprawnością czynne zawodowo. ~Jadwiga 28.01.2009, 08:03 Ciekawe za jakie pieniądze będą zatrudnieni? Czy za obecną najniższą krajową (1278 zł) brutto? Czy może mniej? Skoro od Osoby z niepełnosprawnością wymaga się tak samo jak od człowieka zdrowego, by była alfą i omegą, to i płace powinny być adekwatne do wymagań a nie jałmużna. Pytanie zasadnicze. Dlaczego firmy zatrudniają Osoby z niepełnosprawnością? Odpowiedź. Bo mają prawie darmowego "murzyna", od którego wymaga się więcej niż od t.z.w. "zdrowego". Kaleka będzie siedział cicho, nikomu się nie poskarży, bo jak nie to wyleci z roboty, a drugiej od razu tak nie znajdzie. I tak oto Państwo polskie traktuje kaleki, (rencistów, emerytów) jak białych niewolników -darmową siłę roboczą. A jeszcze we wszystkich publikatorach uprawia się nagminne kłamstwo, jak to kaleki w Polsce mają dobrze. Dlaczego nikt nie zajmie się tym, ile Osób z niepełnosprawnością ma głodowe renty, emerytury, chociaż uczciwie pracowali przez wiele lat, opłacając wszystkie składki (ZUS-y, odbudowę Warszawy, etc). ODPOWIEDZ
  • To brzmi dumnie, ale... ~maga 23.01.2009, 02:45 czy to nie przerost formy nad treścią? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • osoby z niepełnosprawnościami