Przejdź do treści głównej

Rozmowa kwalifikacyjna na medal! [relacja]

autor(ka): Natalia Jarosz
2009-01-23, 09:26
archiwalne
W dniach 21 - 22 stycznia 2009 w Agencji Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi odbyły się Zajęcia z Aktywizacji Zawodowej, prowadzone cyklicznie w ramach projektu "Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi", współfinansowanego przez Unię Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W zajęciach wzięło udział 10 osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy precyzowali własne umiejętności i atuty, określali swoje mocne i słabe strony. Spotkanie z prawnikiem pozwoliło zapoznać się uczestnikom zajęć z prawnymi aspektami zatrudniania osób niepełnosprawnych

Drugiego dnia osoby brały udział w warsztatach przygotowujących do samodzielnego szukania pracy. Omówiono zasady skutecznej komunikacji, zaprezentowano film dotyczący autoprezentacji. Uczestnicy mieli również okazję podzielić się doświadczeniami i opiniami na temat skuteczności stosowanych przez nich metod poszukiwania pracy. Pośrednik pracy zapoznał zebranych z ofertami pracy dostępnymi w Agencji Zatrudnienia i omówił lokalny rynek pracy dla osób niepełnosprawnych. Jak prawidłowo redagować dokumenty aplikacyjne wyjaśnił Specjalista ds. Rozwoju Zawodowego. Poinformował również o możliwości wolontariatu i zapoznał z aktualnymi ofertami szkoleń.

Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, osoby chętnie uczestniczyły we wszystkich ćwiczeniach warsztatowych, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Warsztaty odwiedziły również Radio Lublin i Telewizja Lublin.

Warto dodać, iż Zajęcia z Aktywizacji Zawodowej jak co miesiąc przygotowują Osoby Niepełnosprawne do rozmów kwalifikacyjnych na określone stanowiska pracy, które odbywają się na najbliższych Giełdach Pracy. Dlatego też wszystkim uczestnikom 2-dniowych warsztatów aktywizacyjnych serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w spotkaniach z potencjalnymi pracodawcami!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Miejsce: Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi w Lublinie
Organizator:

Agencja Zatrudnienia Fundacji Fuga Mundi

Adres:

ul. Hempla 5 Lublin, 20-008 ,

Tel.:

081 534 82 90

Faks:

081 534 82 95

E-mail:

praca@ffm.pl

Www:

http://www.praca.ffm.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami