Przejdź do treści głównej

Prezentacja raportu 'Służba cywilna w III RP: punkty krytyczne'

autor(ka): Magda Dobranowska (redakcja ngo.pl)
2003-06-18, 16:07
24 czerwca 2003 w Fundacji im. Stefana Batorego odbędzie się prezentacja raportu 'Służba cywilna w III RP: punkty krytyczne' autorstwa Krzysztofa Brunetko.
Redaktor Krzysztof Burnetko podjął się prześledzenia najbardziej drażliwych "punktów kontrolnych" na styku sfer polityki i służby cywilnej. Stan świadomości społecznej co do roli służby cywilnej jest niepokojąco niski.

"Wedle ostatnich dostępnych sondaży (z 2001 roku) o urzędnikach służby cywilnej słyszało kiedykolwiek ledwie 22,5 proc. dorosłych Polaków [...]. Jednak nawet wśród nich ledwie 1/5 (czyli 5 proc. ogółu Polaków) ma elementarną wiedzę o strukturze i zadaniach korpusu służby cywilnej. Równocześnie w ostatnich latach [...] gwaltownie pogorszyła się opinia o urzędach państwowych i urzędnikach: wedle badań CBOS z lutego b.r. przeszło 90 proc. pytanych uważało za typową praktykę nepotyzm i kumoterstwo, zaś jedynie 7 porc. deklarowało wiarę w uczciwość wyższych urzędników państwowych."

Komentarze do raportu wygłoszą dr hab. Maria Gintowt-Jankowicz - dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, prof. Wiktor Osiatyński oraz Jan Pastwa - Szef Służby Cywilnej. Planowana jest także dyskusja wokół raportu.

Raport będzie dostępny na stronie internetowej Programu "Przeciw Korupcji" od 20 czerwca 2003 roku: http://www.batory.org.pl/program/przeciw-korupcji.

Prezentacja odbędzie się 24 czerwca 2004 roku o godz. 15.00 w siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału do 20 czerwca 2003 pod nr telefonu: (22) 536 02 71.
Źródło: Fundacja im. Stefana Batorego
Miejsce: Warszawa
Data wydarzenia: 2003-06-24
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Warszawa Sapieżyńska 10a, 00-215 ,

Tel.:

(22) 536 02 00

Faks:

(22) 536 02 20

E-mail:

batory@batory.org.pl

Www:

www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

tagi

  • bezpieczeństwo i ratownictwo
  • prawo
  • współpraca z administracją
Sekcja +

Tylko "organizacje-przedsiębiorcy" składają sprawozdanie do KRS

Monika Chrzczonowicz, poradnik.ngo.pl
Stowarzyszenie lub fundacja, które są zarejestrowane w KRS, ale nie prowadzą działalności gospodarczej, nie składają sprawozdania finansowego do KRS. Obowiązek ten dotyczy tylko przedsiębiorców. Ekspertka Informatorium wyjaśnia, z czego to wynika.
Sekcja +

Fundacja OPP: dwa obowiązkowe sprawozdania merytoryczne

Aneta Krawczyk, poradnik.ngo.pl
Fundacje mające status organizacji pożytku publicznego (OPP) mają więcej obowiązków sprawozdawczych niż inne organizacje. Oprócz sprawozdania merytorycznego, składanego do „swojego” ministra, muszą też opublikować na stronie internetowej ministra pracy sprawozdania związane z posiadaniem statusu OPP.